Atakule AVM yıkılıyor

Atakule AVM yıkılıyor

Türkiye'nin ikinci AVM'si olan Atakule Alışveriş Merkezi Yıkılıyor. Yapının 125 metre uzunluğundaki kulesi yıkılmayacak, sadece alt tarafta bulunan AVM yıkılıp tamamen yeniden yapılacak. Yıkım çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

Haberin Devamı

Ve bir efsane yıkılıyor… 13 Ekim 1989 Açılışını Turgut Özal’ın yaptığı Ankara’nın ilk Türkiye’nin ikinci AVM’si Atakule yıkılıyor.

Atakule GYO’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mülkiyeti Şirketimize ait olan Cinnah Cad. No: 1 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Atakule Alışveriş Merkezi'nin kule hariç alışveriş merkezi bölümünün, Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 03.11.2011 tarih ve 703-883 sayılı kararı uyarınca yıkılarak yerine modern bir alışveriş merkezi yapılması doğrultusunda, T.C. Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 21.11.2013 tarih 66770991-1649 sayılı yıkım ruhsatı verilmiştir. Yıkım çalışmalarına başlandığında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir.”

İLK AVM GALLERIA’YDI
Açıklamaya göre Atakule’de 125 metre uzunluğundaki kule kalacak. Sadece alt tarafta bulunan AVM bölümü yıkılıp yerine yenisi inşa edilecek. Türkiye’nin ilk alışveriş merkezi ise açılışını yine Turgut Özal’ın 1 Ekim 1988’de yaptığı İstanbul Bakırköy’de bulunan Galeria idi.


Haberle ilgili daha fazlası: