GeriEkonomi Araplar’dan kıbleyi gösteren kredi kartı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Araplar’dan kıbleyi gösteren kredi kartı

Araplar’dan kıbleyi gösteren kredi kartı
refid:21672007 ilişkili resim dosyası

BİRLEŞİK Arap Emirlikleri’nde bir banka, üzerine pusula entegre edilmiş kredi kartı çıkarttı. Kart sahibinin bu yolla dünyanın neresinde olursa olsun kıbleyi bularak namazını kılabileceği belirtildi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de devlete bağlı El Hilal Bank, "kıble kart" adını verdiği kredi kartı çıkarttı.

İŞTE O KREDİ KARTI / WEB TV

Hint bir yazılım firması tarafından geliştirilen kıble kartının içine yerleştirilmiş pusula sayesinde kart sahibi bulunduğu yeri belirttikten sonra Mekke kentinin yönünü bulabiliyor.

Kullanma klavuzunda, aralarında İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’deki çeşitli yerleşim birimlerinin adı yer alırken bunlar ayarlandıktan sonra doğru biçimde kıblenin görülebildiği ifade edildi.

Kısa sürede ilgi gördüğü belirtilen kartın üzerindeki düğmeye basıldığında lityum pille çalışan dijital pusulanın işlemeye başladığı ve kuzey yönünü gösterdiği belirtildi.

Kartla birlikte verilen ülke endeksinden, bulunulan ülkenin numarası girilerek düğmeye yeniden basıldığında kartın üzerindeki minare, kıble yönünü gösteriyor. Arap El Hilal bankası, kıble kart yoluyla İslam? banka özelliğini vurgulamak istediğini ve bu uygulamanın bir ilk olduğunu belirtti.Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False