GeriEkonomi Ankara’daki dev parkın ihalesinde sürpriz gelişme
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ankara’daki dev parkın ihalesinde sürpriz gelişme

Ankara’daki dev parkın ihalesinde sürpriz gelişme

Bugüne kadar düzenlenen ihalelerde taliplisi çıkmayan Ankara’daki Ankapark için bugün bir kez daha ihale düzenlendi. Bu kez hayvanat bahçesi projesinin de dahil edildiği ihaleye GBM Ticaret-Çelik ortak girişim grubunun teklif verdiği öğrenildi. Teklif veren girişim grubunun evraklarının eksik olması nedeniyle ihale 20 Eylül’e ertelendi.

Yapımına eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde başlanan Ankara’daki dev eğlence parkı Ankapark için bugün bir kez daha ihale yapıldı. Önceki ihalelelerde taliplisi çıkmayan Ankapark’ın son ihalesinde park ile birlikte hayvanat bahçesi projesinin tamamlanarak işletilmesi de yer aldı.

BU KEZ BEDELİ 1.4 MİLYARI GEÇTİ

Ankapark ve hayvanat bahçesinin her iki alandaki parselleri için muhammen bedel 1 milyar 485 milyon 359 bin 200 TL olarak belirlendi. Ankapark sınırları içerisinde kalan bölüm için belirlenen muhammen bedel 765 milyon 600 bin TL olurken hayvanat bahçesinin muhammen bedeli de 719 milyon 759 bin 200 TL olarak belirtildi.

EKSİK EVRAK NEDENİYLE YİNE ERTELENDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının 18. katında bulunan Encümen Salonu’nda bugün yapılan ihaleye GBM Ticaret-Çelik ortak girişim grubunun teklif verdiği öğrenildi. Teklif veren girişim gurubunun evraklarının eksik olması nedeniyle ihale 20 Eylül’e ertelendi. Park için daha önce de Azeri bir firma teklif vermiş o firmanın da evraklarının eksikliği nedeniyle ihale yine ertelenmişti.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (06.09.2018)

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False