ALS hastalarına yardım için "Kızılay annesi” oldular

ALS hastalarına yardım için Kızılay annesi” oldular

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Kadın Kolları'nın "Kızılay Annesi Projesi" kapsamında, sanat, siyaset ve iş dünyasından kadınlar, ALS hastalarına yardım için düzenlenen yemekte bir araya geldi. Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Kadın Kolları Başkanı Zerrin Menteşeoğlu, "Kızılay Annesi Projesi'nde, bu yılın teması ALS hastalığı olarak belirlendi ve yemekten elde edilen gelirle bu hastalıkla mücadele eden vatandaşlara yardım edilecek" dedi.

Haberin Devamı

İSTANBUL'DAKİ lüks bir otelde düzenlenen "3. Kızılay Annesi Dayanışma Yemeği"ne, Emel Sayın, İpek Açar, Nükhet Duru, Zahide Yetiş, Gül Ergi, Aslı Hünel, Serenay Sarıkaya, Melike Öcalan, Berrin Zorlu, Siren Ertan, Aslı Üstünkaya, Elif İnci Aras, Nurhan Tarman, Eda Gencebay, Ergül Azaphan'ın da aralarında bulunduğu kadınlar katıldı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın eşi Hatice Nur Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın eşi Hatice Uysal'ın da katıldığı program Kızılay

ALS hastalarına yardım için Kızılay annesi” oldular

İstanbul Şubesi'nin tanırım filminin izlenmesiyle başladı.

BU YILIN TEMASI ALS HASTALARI
Programın açılış konuşmasını yapan Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Kadın Kolları Başkanı Zerrin Menteşeoğlu, Kızılay Annesi Projesi'nde bu yılın temasının ALS hastalığı olarak belirlendiğini ve yemekten elde edilen gelirle bu hastalıkla mücadele eden vatandaşlara yardım edileceğini söyledi.

'KADIN VARSA BARIŞ DA VARDIR'
Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, kadınların yardım çalışmalarındaki önemine değinerek, "Nerede kadın varsa iyilik ve barış vardır. Kadının dokunduğu her yerde iyilik vardır. Tüm heyecanıyla devam eden bu projemizde her gün aramıza yeni Kızılay annelerinin katılmasından dolayı son derece mutluyuz." dedi. “Kızılay annesi” olarak seçilen isimler, ALS hastalarına destek olma imkânına eriştikleri için mutlu olduklarını kaydetti.

Haberin Devamı
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (04.12.2018)