GeriEkonomi Alman televizyon üreticisi Metz iflas erteleme istedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman televizyon üreticisi Metz iflas erteleme istedi

Alman televizyon üreticisi Metz iflas erteleme istedi
refid:27623099 ilişkili resim dosyası

Almanya'nın 75 yıllık televizyon ve elektronik eşya üreticisi Metz iflas erteleme istedi. Şirketin yeniden yapılanma süreci başlarken ürünlerin üretilmeye devam edeceği açıklandı. Metz özellikle televizyon sektöründeki sert rekabetten büyük zarar görmüştü. Metz fotoğraf aksesuarları ve flaş teknolojilerinde de uzmanlaşmıştı.

Almanya'nın radyo, televizyon ve fotoğraf makinesi aksesuarları üreten 75 yıllık köklü firması Metz iflas erteleme talep etti. Metz firmasına eski Loewe yöneticisi Joachim Exner atandı ve şirketin yeniden yapılanma süreci başladı. Şirketten yapılan açıklamada yeniden yapılanma sürecinde televizyon ve fotoğraf makineleri aksesuarı üretiminin devam edeceği belirtildi. Firmanın 540 tam zamanlı 150 de part-time çalışanının akıbeti merak konusu oldu.

Almanya’nın tanınmış 75 yıllık elektronik firması Metz’in 540 çalışanı iflas erteleme haberini basından öğrendi. Noel öncesinde işsiz kalma endişesiyle Metz çalışanları geçtiğimiz yıldan buyana firmanın ekonomik krize dayanması için maaşlarına zam yapılmasından vazgeçmişti. Almanya ve dünyada kalitenin adresi olarak gösterilen Metz firması 1938 yılında Paul Metz tarafından kurulmuştu. Radyo, manyetik şeritli teyp cihazları ve televizyon üretimiyle isminden başarıyla söz ettiren Metz firması 1950 yılında fotoğraf aksesuarı üretimine geçti. Elektronik cihazlarda olduğu gibi kaliteli ve dayanıklı flaş üretiminde zirveye tırmanan Metz çalışanlarının maaşları artık iflas masası tarafından karşılanacak.

Alman televizyon üreticisi Metz iflas erteleme istedi

Televizyonlarıyla tanınan Metz fotoğrafçılar tarafından da bilinen bir marka

GELENEKSEL ALMAN MARKALARI TARİH OLUYOR
Giderek piyasadan kalkan tanınmış, geleneksel Alman markalarına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Metz çalışanlarının ise henüz işten çıkarılmayacağı bildirildi. Sendikalar, Metz firmasının 10 milyon Euro’dan fazla sıcak paraya ihtiyacı olduğu ve ekonomik krize dayanma şansının az olduğu görüşünde hemfikirler. İflas tasfiye yetkilisi Joachim Exner, Noel ve yılbaşı öncesi iç ve dış pazarın çok önemli olduğunu, üretimin aksamadan devam edeceğini açıkladı. Elektronik cihaz ve flaş üretiminde ucuz Uzak Doğu pazarıyla rekabet edemeyen Metz'in çalışanlarını zor günler bekliyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False