GeriEkonomi Aktif Finans dünya liginde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aktif Finans dünya liginde

Türkiye'nin ilk faktoring kuruluşu Aktif Finans, Uluslararası Faktoring Zinciri'nden (FCI) sonra Uluslararası Faktoring Grubu (IFG) üyesi oldu. Her iki grubada üye olan ilk Türk faktoring şirketi ünvanını alan Aktif Finans bu yolla, dünyanın her yanında daha geniş bir faktoring ağı ile iletişim kurma olanağına kavuştu.

Aktif Finans Genel Müdürü Alper Uyar bir süredir aday üye oldukları IFG'ye tam üye olarak, dünyadaki en büyük iki Faktoring birliğinin üyesi olduklarını ve bu yolla Türk müşterilere daha etkili hizmet vereceklerini söyledi.

Faktoring şirketlerinin, alacak garantisi, kredilendirme ve tahsilat alanlarında hizmet verdiğini hatırlatan Uyar, ‘‘Bu hizmetlerin dünya çapında verilebilmesi için diğer ülkelerdeki faktoring firmaları ile çalışmanız gerekir. IFG, üyelik koşulları zor olan bir kurumdur. Uzun süre bu kuruma aday üye idik. Uluslararası faktoring standartlarına sahip olduğumuza ikna olduklarında tam üyeliğe kabul edildik. Artık dış ilişkilerimizde daha kuvvetli hale geldik’’ dedi.

PAKET PROGRAM

Faktoring alanında yapılan işlemleri kolylaştırmak amacıyla yeni bir paket program gerçekleştiren Aktif Finans, geliştirdiği bu programı satmaya başladı. Programın geliştirilmesi için 2 yıl çalıştıklarını belirten Uyar,‘‘Bu program sayesinde, biz müşterilerimizin hareketlerini takip edip mevzuattaki son değişikliklere göre adaptasyonlar yapabildiğimiz gibi, müşterilerimizde, diğer firmalarla ilişkilerini kontrol edebiliyor’’dedi.

Faktoring alanında üretilen yabancı programların Türkiye'ye uyarlanmasının çok güç olduğunu da hatırlatan Uyar, Türkiye'de mevzuatın çok sık değiştiğini ve vadeli çek gibi sadece Türkiye'ye özgü bir çok uygulamanın söz konusu olduğunu söyledi.

Uyar, ekonomik krizin etkisiyle büyük şirketlerin de faktoring hizmeti almaya başladığını kaydetti. Dünyanın bir çok noktasına ihracat yapan büyük şirketlerin ihracat yaptıkları ülkelerde sorunlarla karşılaşmaya başladıklarını kaydeden Uyar, bu nedenle bazı büyük şirketlerinde kendilerine başvurmaya başladığını söyledi.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle