GeriEkonomi 'Akıllı şehir mobilyaları sosyalleşmeyi arttıracak'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Akıllı şehir mobilyaları sosyalleşmeyi arttıracak'

'Akıllı şehir mobilyaları sosyalleşmeyi arttıracak'
refid:28376545 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle insanlar arası etkileşimin azalmasının ardından ödüllü tasarımcı Ayşe Ören, akıllı şehirler oluşturma yolunda önemli bir proje olacağına inandığı Smartables ile insanları bir araya getirmeyi hedefliyor.

Gerek sokak sanatı için bir platform oluşturacak, gerekse de ücretsiz internet bağlantısı sağlayacak projeye için Ören, “Amacımız, insanlar için bir buluşma merkezi tasarlamak. Çünkü şehirler insanlara bir şeyler sunmalı ve bu projede insanların kendilerini hem fiziki olarak, hem de sanal ortamda ifade etmelerini sağlayacak bir platform oluşturmayı amaçladık” dedi.

Ayşe Ören, şehirlerde kurulabilecek yeni projesi Smartables ile insanları yakınlaştırmayı amaçlıyor. Smartables’in akıllı şehirlerin oluşturulması yolunda önemli bir adım olacağını ifade eden Ayşe Ören, “Burada yer alacak bağlantı; telefonunuzu şarj edebileceğiniz, internete bağlanabileceğiniz, mobilya hafızası olan bir toplanma noktasıdır. Enerjisini gündüz güneş panellerinden topluyor” dedi.

Sokak sanatçıları için platform yaratıyor

Ayşe Ören, “Bu projedeki amacımız, insanlara bir toplanma merkezi, bir buluşma merkezi yaratmak. İnsanların kahvesini içerken çalışabileceği, sohbet edebileceği, kendi sesini duyurabileceği, rahatlayabileceği, aynı zamanda sanal ortamda da buluşabileceği bir yer yaratmak istiyoruz. Ortasında bulunan sahne ile sokak sanatçıları ya da sokakta sanat için de bir platform oluşturmayı arzuluyoruz. Bu sahne aynı zamanda bir serbest kürsü olacak. Alt kısımda yer alacak sıcak ve soğuk içecek dolapları ile kahve veya meşrubat bulunabiliyor” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle