GeriEkonomi ‘Akıllı Baston’a en iyi icat ödülü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Akıllı Baston’a en iyi icat ödülü

‘Akıllı Baston’a en iyi icat ödülü

VESTEL ve Young Guru Academy’nin (YGA) desteklediği WeWALK’un akıllı bastonu dünyanın en çok okunan haber dergisi TIME tarafından 2019 yılının en iyi icatlarından biri olarak seçildi.

TIME, WeWALK’u hem yazılı hem de dijital mecrasında duyurdu. 2017 yılında Birleşmiş Milletler’de (BM) örnek proje olarak gösterilen, sergilendiği her fuarda yoğun ilgi gören WeWALK, Thomas Edison’a adanan Edison Ödülleri’nde sağlık ve iyi yaşam kategorisinde ‘altın ödül’e de layık görülmüştü

25 ÜLKEYE ULAŞTI

Engel algılama, telefona bağlanma ve farklı uygulamalarla entegrasyon olmak üzere üç özellik sunan WeWALK, görme engelli kullanıcısının göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek engelleri algılayarak kullanıcıyı uyarıyor, Bluetooth ile WeWALK mobil uygulamasına bağlanıyor, görme engelli kullanıcının cep telefonuna hiç dokunmadan, bastonu üzerinden navigasyon almasını, toplu taşıma entegrasyonu ile çevresindeki durakları ve duraklardan geçen otobüslerin saatlerini öğrenmesini ve Alexa sesli asistana komutlar vermesini sağlıyor. WeWALK Akıllı Baston şu ana kadar 25’in üzerinde ülkede görme engellilere ulaştı.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False