Akaryakıt şirketleri: Tankerlerimiz hazır

Güncelleme Tarihi:

Akaryakıt şirketleri: Tankerlerimiz hazır
Oluşturulma Tarihi: Şubat 07, 2023 07:00

Depremin etkilediği illerden gelen “Akaryakıt sıkıntısı var, istasyonlar akaryakıt vermiyor” haberlerine şirketlerden yanıt geldi. Akaryakıt şirketleri bölgedeki bayiler arasında can ve mal kaybı yaşayanlar olduğuna dikkat çekerken, bölgedeki elektrik ve internet sıkıntısına da vurgu yaptılar. “Elektrik kesintisi nedeniyle hizmet veremeyen bayiler oldu” ifadelerini kullandılar.

Haberin Devamı

Konuya ilişkin açıklama yapan Shell Türkiye, “Arama kurtarma, enkaz kaldırma çalışmalarının devamlılığının sağlanması, lojistik ve jeneratörlerin çalışmaya devam etmesi açısından akaryakıt ve LPG ikmalinin kesintisiz olması önem taşıyor. Ayrıca araçlarda barınma, bölge dışına seyahat gibi nedenlerle kişisel tüketim de çok artmış durumda. Shell Türkiye olarak önceliğimiz zor şartlarda artan bu ihtiyacı karşılamak olmak üzere ilgili resmi kurumlarla işbirliği içinde çalışıyoruz. Aynı şekilde resmi kurumlardan gelen talepler doğrultusunda istasyonlarımız haricinde de doğrudan tanker ile yakıt göndererek yakıt desteği veriyoruz, şu anda yolda olan tankerlerimiz var. Bölgedeki diğer acil ihtiyaçların karşılanması için de çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

OPET Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk de hem şirket hem de bayiler olarak depremin hemen sonrasında harekete geçtiklerini belirterek, “Bayilerimiz, tüm istasyonlarımız ve teşkilatımızla elimizdeki imkanları seferber ettik. Arama-kurtarma araçlarının yakıt ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!