GeriEkonomi Acar: Faktoring kredi değildir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Acar: Faktoring kredi değildir

Acar Faktoring yetkilileri, faktoringin, kredi değil, alacakların nakit kullanımında başvurulan bir finans yöntemi olduğunu belirttiler. 6 yıl önce kurulan ve halen 15 kişilik uzman ekibi ile hizmet verdiklerini belirten yetkililer şirket faaliyetleri ile ilgili olarak şunları söylediler:

‘‘Acar Factoring kredi veya borçlanmaya ihtiyaç duyulmadan üretim maliyetiminizi ya da borçlarınızı yalnızca kendi alacaklarınızı kullanarak ödeyebilmenizi sağlamak amacıyla kurulmuştur. Gerçekleştirilmiş satışlara karşılık düzenlemiş olduğunuz faturaların bir kopyası ile fatura bedelinin yüzde 80'ini hemen size ödenmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Acar Factoring alacaklı olduğunuz müşterilerinizin fatura tahsilatını üstlenmektedir.

Hizmetleri bununla da sınırlı kalmayıp, müşterilerinizin ödeme güçlerini ve ticaret hacimlerini uzman gözlerle inceler, gerektiğinde sizi uyarır, böylece alacaklarınızı güvence kapsamına alır. Bu görevleri üstlenen Acar Factoring, artık alacaklarınızın tahsilini düşünmeden düzenli ve kesintisiz bir nakit akışına sizleri sahiplendirir. Borçlarınızı özkaynaklarınıza dokunmadan alacaklarınızla ödeyebilmenizi sağlar. Bu da direkt olarak bilançolarınıza yansır. Erimeyen özkaynakların düzenli nakit akışını gösteren bir bilanço, firmanızın kredi biletinizi artırarak size saygınlık kazandırır. ’’False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle