6 yıldır evlerini alamadılar, maketleri yaktılar

6 yıldır evlerini alamadılar, maketleri yaktılar

Esenyurt bölgesinde bazı firmalar nedeni ile ortaya çıkan konut krizi giderek büyüyor. Bundan 6 yıl kadar önce Saylan İnşaat isimli firmadan ev çok sayıda kişi, dün eylem yaptı. Ev sahipleri bir yandan kira ödemeye devam ederken, evlerine de kavuşamadığını belirtti. Ev sahipleri, binaların yapılacağı boş arsada maket yaktı.

Haberin Devamı

Yaklaşık 200 kişinin toplandığı eylem Saylan İnşaat Mağdurlar Derneği tarafından gerçekleştirildi. Eylemde, Tüketici Sorunları Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu ve TÜSODER Genel Başkan Vekili Av. Rıdvan Yıldız da maketten konut mağdurlarına destek oldu.

6 yıldır evlerini alamadılar, maketleri yaktılar

Saylan İnşaat Mağdurları Derneği Başkanı Hamiş Kazan,  burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ev aldığımızı sandık meğer dert almışız. 1700 kişi mağduruz. Söz konusu şahıslar hakkında dava açtık, suç duyurunda bulunduk ancak ceza davası yeni açıldı. Açılan dava nitelik dolandırıcılıktan değil kooperatif yoluyla dolandırıcılıktan açıldı. Bu süreçte hastalanan, kanser olan vefat eden mağdurlar oldu. Biz bu durumdayken bizi dolandıranlar lüks evlerde yaşayıp lüks araçlara binmekteler ve ellerini kollarını sallayarak gezmekteler. Bu şahıslar Cumhurbaşkanı, Başbakan ve diğer devlet büyükleri ile fotoğraflarını kullanarak güven sağladılar. Bizim isteğimiz devlet büyüklerinin mağduriyetimiz görmesi ve çözüm bulmasıdır. 1700 kişiyi dolandıran şahısların ise hak ettikleri cezayı bir an önce almalarını umuyoruz."