GeriEkonomi ‘53 şirkete Türk işçi’ izni
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘53 şirkete Türk işçi’ izni

‘53 şirkete Türk işçi’ izni

RUSYA’nın Türkiye’ye yönelik hazırladığı ikinci yaptırım paketinde bazı Türk şirketlerine ayrıcalık kararı çıktı. Belirli Türk inşaat şirketlerinin yaptırımların dışında tutulacağını duyuran Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, “İlgili bakanlık ve Rusya bölgelerine 11 Aralık’ta hangi Türk inşaat şirketlerinin yaptırımlar dışında tutulması gerektiğini izahatlarıyla birlikte bize sunmalarını istemiştik. Sonuç olarak bu liste hazırlandı. Böylece Rusya’da faaliyet yürüten 53 Türk menşeli inşaat firması 1 Ocak 2016 tarihinden sonra da Türk işçi getirip çalıştırabilecek” dedi.

Kararnameyi imzalarken imtiyazlı tutulan Türk inşaat şirketlerinin isimleri açıklanmadan sadece “53 firma Rusya’nın Başkır, Kırım, Tataristan, Krasnodar, Vladimir, Kalujskaya, Nijninovgorod, Samara, Tümen, Moskova, St.Petersburg ve Yamal bölgesinde faaliyet yürütüyor” dendi. Böylece Rusya’da faaliyet gösteren neredeyse önde gelen tüm Türk inşaat şirketleri bir aydan beri yaşadıkları korkular sona ermiş oldu.

Putin’in, 28 Kasım’da imzaladığı Türkiye’ye ekonomik tedbirler içeren yaptırım kararı doğrultusunda, Rusya’da faaliyet gösteren şirketlerin, 1 Ocak 2016’dan itibaren Türk vatandaşlarını işe alımına da yasak getirilmişti.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False