GeriEkonomi 25 milyon lira taksitle konut
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

25 milyon lira taksitle konut

Toplu Konut İdaresi, aylık taksitleri 25 milyon liradan başlayacak 9 bin konutun satış planını hazırladı. Önümüzdeki günlerde açıklanacak plana göre, konutların fiyatı 4 milyar lirayla 10 milyar lira arasında olacak.

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) konut projeleri hayata geçiyor. Müteahhit firmalarla anlaşmaları yapılan 9 bin konutun fiyatı 4 ile 10 milyar lira arasında değişecek.

Toplu Konut Projesi'nin tüm detaylarını açıklayan Ekonomist Dergisi'nin haberine göre, 18 ayda bitecek konutların bedelinin dörtte biri peşin, kalanı 120 taksitte yapılabilecek. Buna göre, örneğin 4 milyar liralık bir konut sahibi olmak isteyenler 1 milyar lirasını peşin verecek. Kalan 3 milyar lirayı ise ayda 25 milyon lira taksitle ödeyecek. Taksitlere her altı ayda bir memur maaşlarına yapılacak zam oranı eklenecek.

Ekonomist'te yer alan haberde, aylardır merakla beklenen ve binlerce başvurun olmasına kesin gözüyle bakılan yeni toplu konut projelerinin nerede ve kaça satışa sunulacağı, konutların maliyetleri, taksitleri ve ilk peşinat tutarları detaylı olarak açıklanıyor.

PEŞİNAT EMLAKBANK'A

Derginin haberine göre, Ankara, İstanbul, Kars, Samsun ve Şanlıurfa'da satışa sunulacak olan konutlar, Bayındırlık Bakanlığı birim fiyatlarından düşük rakamlara mal olacak.

TOKİ'den Sorumlu Devlet Bakanı Refaiddin Şahin, kesin fiyatları belli olmasa da uzun süredir yapılan çalışmalar sonrasında satacakları konutların 4 ile 10 milyar lira arasında olacağının ortaya çıktığını belirtti.

Konutların başvuru formları, bakanlık tarafından yapılacak kesin açıklamadan sonra Emlak Bankası'na gönderilecek. Peşinatlar da bu bankaya yatırılacak. TOKİ, bu proje kapsamında 9 bin konutun satışını yapacak ve bu konutların inşaatına Haziran ayında başlanacak.

Başvurular tamamlandıktan sonra konut sahibi olabilecek kişiler kura yoluyla belirlenebilecek. Daha önce kendisi ya da eşi adına kayıtlı evi olanların başvurusu kabul edilmeyecek.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle