1.5 milyon dolara huzurlu ev

1.5 milyon dolara huzurlu ev

Büyükada’daki görkemli ev yabancı basının dikkatini çekti. New York Times gazetesi, 1920’lerden kalma 1.5 milyon dolar değerindeki yedi yatak odalı evin “huzurlu” Büyükada’da olduğunu belirtirken, İstanbul’un son zamanlarda Orta Doğu ülkelerinden çok sayıda alıcı çektiğini kaydetti.

Haberin Devamı

New York Times, “Bu 1920’lerden kalma ev dokuz prenses adasından en büyüğü olan huzurlu Büyükada’dadır” diye yazarak, fotoğrafına da yer verdiği yedi yatak odalı evin fiyatının 1.5 milyon dolar (2.74 milyon TL) olduğunu belirtti.

Gazete, katlarının çoğu ahşap olan evin girişinde büyük bir koridor, yemek odası oturma odası, mutfak, ikinci katında ise, altı yatak odası olduğuna dikkat çekti.

New York'un objektifinden Büyükada

Teknik olarak İstanbul’un bir ilçesi olan Büyükada’da zamanın donduğunun hissedildiği belirtilen haberde, pazarda yüksek katlı lüks apartmanların çok olduğuna ancak tarihi binalar arasında yenilenenleri bulmanın daha zor olduğuna işaret edilerek, İstanbul’da modern alanlarda eski bir bina isteyenlerin çoğunun binaları kendilerinin yenilediği belirtildi.

ORTADOĞU’DAN ÇOK TALEP VAR

İstanbul dışında gelişen yerlerde satılık daha az pahalı mülklerin de olduğu ifade edilen haberde, İstanbul’un son zamanlarda Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, İran, Katar, Irak, Mısır, Bahreyn ve Suudi Arabistan gibi Orta Doğu ülkelerinden çok sayıda alıcı çektiği vurgulandı.

Ayrıca, Büyükada’daki birçok evin sahibinin Türk olduğu, mülk almak isteyenlerin ise Yunanistan, Almanya, Fransa, ABD ve İngiltere’den geldiği belirtilerek, İstanbul’da yabancıların mülk almalarına kendi ülkelerinde Türk vatandaşlarına mülk alma izni verildiği sürece izin verildiğine dikkat çekildi.

Haberle ilgili daha fazlası: