HATAY HABERLERİ

Eko TİM Öğrencilerinden Başkan Culha’ya Ziyaret

IHA
25.12.2015 - 15:33 |Son Güncelleme :

HATAY'IN ARSUZ İLÇE BELEDİYE BAŞKANI NAZIM CULHA, ÖZEL İKEM KOLEJİ'NİN EKO TİM ÖĞRENCİ GRUBUNU AĞIRLADI.

IHA

Hatay’ın Arsuz İlçe Belediye Başkanı Nazım Culha, Özel İkem Koleji’nin eko tim öğrenci grubunu ağırladı.
Okul timi ile birlikte geri dönüşüm, atık yağlar, atık piller, temiz deniz ve temiz çevre hakkında fikir alışverişi yapan Başkan Nazım Culha, öğrencilerin sorularını yanıtlarken, hem temiz çevre yaratmak için belediyenin yaptığı çalışmaları anlattı, hem de öğrencilere önemli öğütler verdi.
İkem Koleji öğretmenleri Şenay Özkan ve Eda Karataş, Eko - okul projesiyle öğrenci timinin geri dönüşüm ve sağlıklı yaşam konularında üretilen projelerle çevresel konularda bilgi sahibi olmalarını, ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını çevresel konularda bilinçlendirmede de etkin rol oynadıklarını belirterek, proje kapsamında okullarına yeşil bayrağı kazandırmak istediklerini vurgulayarak, Arsuz Belediyesi’ni de çevrenin korunması kapsamında yapacakları çalışmalara dahil etmek istediklerini dile getirdi.
İlçede vahşi depolamaya son vermek ve çöplerin insan sağlığına zarar vermeden ayrıştırılmasını sağlamak amacıyla Çöp Transfer İstasyonu yaptıklarını anlatan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, bu istasyon ile evsel atıkların çağın gerektirdiği koşullarda tırlarla Hatay Büyükşehir Belediyesi Bertaraf tesisine gönderildiğini ve orada ayrıştırıldığını anlattı.
Çevreci belediye anlayışı ile yürütülen çalışmalar kapsamında evsel atık ve atık pil toplama kampanyasına destek verdiklerini, imar konularında da yeşil alanı dikkate alan çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Culha, belediyenin çöp toplama kampanyaları, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Arsuz Kaymakamlığı’nın da DOĞAKA desteğiyle aldığı Kumsal Temizleme Araçlarıyla sahillerin çöp, izmarit, poşet gibi atıklardan temizlendiğini dile getirdi.
Öğrencilere doğal kaynakları bilinçli kullanmanın önemini de anlatan Başkan Nazım Culha, özellikle su ve enerjinin akıllı kullanımı ve israftan kaçınılması gerektiğini vurgularken, temiz ve yaşanabilir bir çevre için farkındalık yaratmaya çalışan öğrencilere ziyaretlerinden dolayı da ayrıca teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Eko TİM Öğrencilerinden Başkan Culha’ya Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Aralık 2015 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eko TİM Öğrencilerinden Başkan Culha’ya Ziyaret haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

14 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:33
 • Güneş
  05:57
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  19:15
 • Yatsı
  20:33
Sayfa Başı