Yüz yüze eğitim 1 Haziran’da tekrar başlıyor

Yüz yüze eğitim 1 Haziran’da tekrar başlıyor

1 Haziran Salı günü itibarıyla ilkokullarda, 7 Haziran Pazartesi günü ise ortaokul ve lise kademesindeki okullarda haftada iki gün yüz yüze eğitim başlıyor.

Haberin Devamı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ülkemiz genelinde COVID-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada iki gün yüz yüze eğitime başlanacak. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecek. 7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada iki gün yüz yüze eğitime geçilecek” denildi.

OKULLAR 2 TEMMUZ’DA KAPANIYOR
Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacağı belirtilen açıklama şöyle:

“Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecek.
2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek.”

Haberin Devamı

KARNELER 18 HAZİRAN'DA

Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alabilecek; 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek.

BAKAN SELÇUK: KAVUŞUYORUZ
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin başladığını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “Kavuşuyoruz! Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz.” diyerek duyurdu.