GeriEğitim Yurtdışındaki çocuklara özel oyun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yurtdışındaki çocuklara özel oyun

Yurtdışındaki çocuklara özel oyun
Abone Olgoogle-news

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yurtdışında yaşayan 6-15 yaş aralığındaki çocuklar için bir oyun tasarladı. Bakan Ziya Selçuk oyunu sosyal medya hesabından “Evliya Çelebi’den esinlendik ‘SEYYAH’ ile yurtdışındaki çocuklarımıza Türkçemizi ve kültürümüzü eğlenerek öğrenip pekiştirecekleri bir oyun hazırladık” diye duyurdu.

6-15 yaş aralığındaki yurtdışında yaşayan çocuklar için özel olarak tasarlanan oyunda farklı etkinliklerle eğlenceli bir öğrenme ortamı oluşturuldu. Sekiz farklı seviye içeren oyunda; el-göz koordinasyonunu sağlamak, temel Türkçe dil becerilerini geliştirmek, Türk kültürüne özgü yeni keşifler yapmak hedeflendi. Çocukların renkli dünyalarına hitap eden keyifli ve zorlayıcı oyunla minikler hem eğlenip hem öğrenecekler.

Oyunda çocuklar kültürümüze özgü kıyafetlerle karşına çıkan farklı karakterlerle özdeşleşecek, Seyyah olup ülkemizin birçok bölgesine seyahat edecek ve yıldızları toplayarak puan tablosunda en üst sıralarda yer almaya hak kazanacaklar.

Oyun MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından geliştirildi ve ücretsiz olarak Seyyah Oyunu ücretsiz olarak telefon, tablet ve bilgisayardan oynanacak şekilde tasarlandı. 

False