GeriEğitim YÖK'ten yükseköğretimde yapısal değişiklik sinyali
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YÖK'ten yükseköğretimde yapısal değişiklik sinyali

YÖK'ten yükseköğretimde yapısal değişiklik sinyali
Abone Olgoogle-news

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yükseköğretime ilişkin alınan 'yenilikçi ve yapısal değişiklikleri' de barındıran kararların açıklanacağını bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kurul üyeleriyle salgın sürecindeki yükseköğretime ilişkin kapsamlı değerlendirmelerde bulunduklarını belirterek şunları söyledi:
"Yükseköğretim Genel Kurulumuzu, yeni koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ilk kez video konferans yöntemiyle gerçekleştirdik. Kurul üyelerimiz ile salgın sürecindeki yükseköğretimimize ilişkin kapsamlı değerlendirmelerde bulunduk. Daha öncede beyan ettiğimiz gibi ülkemizdeki küresel salgın sürecinde yükseköğretimimizi 'öğrenci merkezli' yönetmeye, öğrencilerimizin ve yükseköğretim kurumlarımızın salgından en az şekilde etkilenmesine çalışıyoruz. Üniversitelerimizden gelen talepleri bu süreç içerisinde de hızla değerlendirmeye devam ediyor ve Kurul toplantılarını kesintisiz olarak sürdürüyoruz.  Önümüzdeki günlerde, başta yabancı uyruklu öğrenci sayımızdaki olağanüstü artış olmak üzere yükseköğretimimizin son dönemlerdeki kazanımlarını kaybetmemek ve üniversitelerimizi bu küresel, yeni ve zor sürece hazırlamak için aldığımız 'yenilikçi ve yapısal değişiklikleri' de barındıran nitelikteki kararlarımızı açıklayacağız."

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle