YÖK Başkanı’ndan Azerbaycan’a ziyaret

YÖK Başkanı’ndan Azerbaycan’a ziyaret

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Azerbaycan ile  yükseköğretim alanında atılacak yeni adımlarla daha köklü ilişkiler kurmak istediklerini söyledi.  İlk yurt dışı resmi ziyaretini Azerbaycan’a yapan Özvar, Azerbaycan ile yükseköğretim alanında atılması planlanan adımların detayları üst düzey yetkililer ile görüşecek.

Haberin Devamı

YÖK Başkanı Erol Özvar ve beraberindeki YÖK heyeti, Azerbaycan programının ilk gününde Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı'yı ziyaret ederek, iki ülke arasındaki akademik iş birlikleri konularını görüştü.

AZERBAYCAN EĞİTİM BAKANI EMRULLAYEV'LE GÖRÜŞME
Ardından  Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ile bir araya gelen Özvar, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki iş birliklerinin mevcut durumu gözden geçirilerek, yeni iş birliklerine yönelik çalışmalar ele alındı. Bakan Emrullayev, Başkan Özvar'ı Azerbaycan'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yaptıkları görüşmenin iki kardeş ülke arasındaki yükseköğretim alanında ilişkileri güçlendirmede önemli bir adım olduğunu söyledi.

Özvar da davet ve sıcak karşılama için Emrullayev'e teşekkür ederek “iki kardeş ülke olarak yükseköğretim alanında atılacak yeni ve önemli adımlarla aramızdaki ilişkileri daha da köklü hale getirmek iradesini taşıdığını” belirtti.

Haberin Devamı

 

TÜRK VE AZERBAYCAN ŞEHİTLİKLERİNİ ZİYARET
Özvar, Azerbaycan ziyareti kapsamında ilk olarakHaydar Aliyev'in kabrine, 20 Ocak şehitlerinin yer aldığı Bakü Şehitler Hiyabanı'nda Ebedi Ateş Anıtı'na ve Bakü Türk Şehitliği'ne çelenk bıraktı.

Haberle ilgili daha fazlası: