GeriEğitim 20 Ocak'ta Kar Tatili Olan İller Hangileri?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

20 Ocak'ta Kar Tatili Olan İller Hangileri?

20 Ocak'ta Kar Tatili Olan İller Hangileri?

Yurdun bir çok kesiminde etkili olan kar yağışı bazı illerde okulların tatil edilmesine sebep oldu. Meteoroloji'den gelen hava tahmin raporlarına göre yaklaşık 20 ilde kar yağışı devam ediyor. Peki; yarın yani 20 Ocak 2016 Çarşamba günü okullar tatil mi?, ''20 Ocak Çarşamba günü kar tatil olan iller hangileri?'' işte detaylar...

Milyonlarca öğrencinin kar keyfi yaşadığı şu günlerde, bugün de yine öğrenciler 'yarın okullar tatil mi?', '20 Ocak'ta okullar tatil olacak mı?', 'hangi illerde okullar tatil?' gibi soruları internetten araştırmaya başladılar.

19 Ocak'ta Balıkesir, Çanakkale, Sivas, Bayburt, Kocaeli gibi 10 ilde kar yağışı nedeniyle okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmişti. Peki; yarın yani 20 Ocak'ta hangi illerde okullar tatil edildi? Bu soruya ilk cevap Bursa'dan geldi.

20 OCAK 2016 ÇARŞAMBA KAR TATİLİ OLAN İL VE İLÇELER

BURSA: Bursa Valiliği yarın yani 20 Ocak Çarşamba günü il genelinde beklenen don ve buzlanma olayları nedeniyle okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Bursa Valiliği'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; ''Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden ilimiz genelinde tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 20 Ocak 2016 Çarşamba günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır.Kamuoyuna duyurulur.'' denildi.

ORDU: Ordu'da kar ve olumsuz hava koşulları dolayısıyla bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan karın bazı olumsuzluklar oluşturabileceği belirtildi. Açıklamada, Akkuş ilçesinde İMKB Yatılı Bölge Okulu ve Ahmet Cürebal İmam Hatip Ortaokulu hariç tüm okullar, Gölköy ilçe merkezi hariç tüm okullar ile Aybastı, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerindeki okulların tamamında eğitim ve öğretime 20 Ocak Çarşamba ara verildiği ifade edildi.

GÜMÜŞHANE: Gümüşhane'de kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, il merkezi ve ilçelerde buzlanma ve kar nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa ve mağduriyete sebep olmamak için eğitim öğretime yarın 1 gün süreyle ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi. Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ERZİNCAN: Erzincan'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle bazı ilçelerde okullar yarın tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Çayırlı ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların tamamında, Refahiye ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamında eğitim gören öğrenciler için eğitime 20 Ocak Çarşamba ara verildi.

BAYBURT: Bayburt'ta yoğun kar nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, yaptığı açıklamada, ilde karın etkisinin artarak devam ettiğini belirterek, "Bu nedenle Bayburt genelinde tüm okullarda 20 Ocak Çarşamba günü eğitim öğretime bir gün ara verildi" dedi. Çağlayan, tüm kurumlarda engelli ve hamile personelin de bir gün idari izinli sayılacağını kaydetti.

ÇORUM: İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli tüm okulların Valilik kararı ile 20 Ocak Çarşamba tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ZONGULDAK: Zonguldak'ya devam eden kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli tüm okullar Valilik kararı ile 20 Ocak Çarşamba günü tatil edildi. Vali Kaban'ın açıklaması şöyle; "Kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği olumsuzluklar nedeniyle 20 Ocak 2016 Çarşamba günü eğitim öğretime merkez ilçe; Merkeze bağlı belde ve köyler ile kozlu ve kilimli ilçelerimizde bir gün süreyle ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu görevlilerimizde 20 ocak 2016 günü bir gün idari izinlidirler."

BİTLİS: Bitlis'te yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ile Mutki ilçesindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

MUŞ: Muş Valiliği, il genelinde taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime ara verildiğini duyurdu.

20 Ocakta Kar Tatili Olan İller Hangileri

 

19 OCAK SALI KAR TATİLİ OLAN İL VE İLÇELER

BALIKESİR: Balıkesir'in 5 ilçesinde yarın okullar tatil edildi. Manyas, Savaştepe, Gönen, Bandırma ve Marmara ilçelerinde yarın okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Manyas, Savaştepe, Gönen, Bandırma ve Marmara ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların 19 Ocak Salı tatil edildiği bildirildi.

ÇANAKKALE: Çanakkale'de kar yağışının etkili olduğu bazı ilçelerde, ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi. Çanakkale Valiliği, bugün il genelinde tüm okullarda eğitime ara verilmesini kararlaştırmıştı. Gün boyunca devam eden kar yağışı nedeniyle, tatilin uzatılması gündeme geldi. Yapılan değerlendirmede, kar yağışının yoğun şekilde etkili olduğu Biga, Yenice ve Gelibolu İlçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tamamı, Çanakkale il merkezi ile Lapseki ve Gökçeada ilçelerinde ise taşımalı eğitime tabi olan öğrenciler için okullar Salı günü de tatil edildi.

SİVAS (Kangal): Sivas’ın Kangal ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İlçede sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Kangal İlçe Hıfsızzıha Kurulu’nun aldığı karar neticesinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personeller de idari izinli sayılacak.

YALOVA:Yalova Valiliği etkili olan kar ve tipi yüzünden yarın il genelindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Valiliğin aldığı bu karar, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinden duyuruldu.

DENİZLİ (Çameli): Denizli’nin Çameli İlçesi’nde dün gece başlayarak etkili olan kar yağışı sonrası okullar bir günlüğüne tatil edildi.

BAYBURT: Bayburt'un Demirözü ilçesinde fırtına nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, fırtınanın ilçe genelinde akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başladığını söyledi. Meteorolojik verileri de dikkate aldıklarını belirten Yıldızhan, "Fırtınanın bu gece ve yarında etkili olacağı beklentisi var. Bu nedenle yarın ilçe merkezi, bağlı belde ve köylerimizde eğitim öğretime ara verme kararı aldık. Yine engelli ve hamile kamu çalışanlarımızda bir gün idari izinli sayılacak" dedi.

TEKİRDAĞ: Tekirdağ’da ile ilçelerinde etkili olan kar yağışının ardından valilik kararıyla il genelinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime yarın 1 günlüğüne ara verildi.

ÇORLU: Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde etkili kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ile öğretime, yarın için 1 günlüğüne ara verildiği bildirildi. 

KOCAELİ: Taşımalı sistemle eğitim veren okullar yarın kar yağışı nedeniyle tatil edildi.  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter hesabından, "Meteorolojik verilere göre kar yağışı azalarak yarın ilimizi terk edeceğinden, eğitim ve öğretime devam edilecektir. Ancak il genelinde taşımalı eğitim ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde yarın eğitime ara verilmiştir" açıklamasında bulundu. 

 

20 Ocakta Kar Tatili Olan İller Hangileri

18 OCAK'TA HANGİ İLLERDEKİ OKULLAR TATİL EDİLDİ?

Meteoroloji, pazartesi günü İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bolu, Çanakkale dahil yurdun kuzeybatı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışının beklendiği belirtildi. Kar kalınlığının bazı yerlerde 20 santimetre ve üzerinde olmasının tahmin edildiği bildirilen açıklamada buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar oluşması muhtemel risklere karşı uyarı yapıldı.

18 Ocak Pazartesi için ilk tatil açıklaması Kocaeli Valiliği'nden geldi.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "Meteorolojik bilgiler ve yoğun kar yağışı uyarısı doğrultusunda 18 Ocak Pazartesi günü ilimizde eğitim ve öğretime ara verilmiştir" paylaşımında bulundu.

Kocaeli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada ise şöyle: "Meteorolojik verilere göre; yoğun yağmurun ilerleyen saatlerde kar yağışına dönüşeceği, Pazartesi gün boyu kar yağışının devam edeceği anlaşılmıştır. Bu nedenle; kar yağışının araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açabileceği olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacı ile il genelinde anaokulları, ilk, orta ve liseler ile rehabilitasyon merkezleri eğitim ve öğretime Pazartesi günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır". denildi.

İstanbul'da Okullar 18 Ocak Pazartesi günü Tatil Edildi.

İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle yarın okulları 1 gün tatil etti. Tatil kararını, İstanbul Valisi Vasip Şahin twitter hesabından duyurdu. Şahin, "Meteorolojik verilere göre İlimizde başlayan kar yağışının yarın öğleden sonra etkisini artırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim-öğretime pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir" dedi.

Manisa'nın Demirci ilçesinde okullar tatil

Manisa'nın Demirci ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edildi. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 30, Demirci-Simav karayolu Akçakertik mevkisinde ise 40 santimetreye kadar ulaştı. Demirci Kaymakamlığı, yağış nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini duyurdu.

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde okullar tatil edildi 

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeniyle kaymakamlık, ilk ve orta dereceli okulların 18 Ocak'ta tatil edildiğini duyurdu.

SAKARYA'DA 18 OCAK'TA OKULLAR TATİL

Sakarya'da olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitim verilen okullar 18 Ocak Pazartesi günü tatil edildi. Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre; yoğun yağmurun ardından başlaması beklenen kar yağışının herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete yol açmaması için kent genelinde taşımalı eğitim veren tüm okullarda eğitime yarın ara verildi.

YALOVA

Yalova'da olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süre ile tatil edildi.
Okulların tatil edildiği ise sabah 07:00 sularında velilerin telefonlarına gönderilen mesajlarla duyuruldu. Yalova Valiliği kar yağışının durumuna göre okullardaki tatilin uzatılıp uzatılmayacağına karar verecek.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'ın Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerinde, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

BALIKESİR

Balıkesir'in özellikle ilçelerinde etkili olan kar yağışı dolayısı dolayısı ile Dursunbey, Susurluk, Marmara ve Sındırgı ilçelerinde eğitime 1 gün süre ile ara verildi. Gönen ve Manyas ilçelerinde ise taşımalı eğitim 1 gün süre ile kar engeline takıldı.

False