Eğitime kar engeli

Eğitime kar engeli

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Hakkari, Kars, Niğde, Nevşehir, Aksaray, Bursa, Zonguldak, Kilis, Van, Ağrı, Sakarya, Muş, Tunceli, Bitlis, Mardin, Trabzon, Bilecik, Kahramanmaraş, Adıyaman, Sinop, Şanlıurfa, Artvin, Rize, Giresun, Gümüşhane, Kayseri, Sivas, Adana, Gaziantep, Karabük, Düzce, Kastamonu, Ordu, Erzincan, Batman ve Malatya illerinin tamamında veya bazı ilçelerinde okullar tatil edildi.

Haberin Devamı

HAKKARİ
Hakkari’de, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın için eğitime il genelinde ara verildiği açıklandı. Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle kent genelinde ilk, orta ve liselerin yarın için tatil edildiği belirtildi. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

KARS
Kars’ta etkisini sürdüren yoğun kar yağışı sebebiyle bugün eğitim ve öğretime ara verildi. Kars merkez ve 7 ilçesinde yarın da okullar kar tatiline devam edecek. Kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle valilik kar tatilini bir gün daha uzattı. Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz geneli ve ilçelerimizde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim-öğretime 20 ocak 2022 Perşembe günü (1) gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile personelimiz de idari izinli sayılacaktır” denildi.

Haberin Devamı

NİĞDE
Niğde’nin Çamardı ilçesinde okullar, olumsuz hava şartları ve buzlanma nedeniyle tatil edildi. Çamardı Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, İlçe Hıfsızsıhha Kurulu kararıyla olumsuz hava şartları ve buzlanma nedeniyle  20 Ocak Perşembe ilçedeki okullarda eğitim ve öğretime ara verildiği belirtildi.

AKSARAY
Aksaray’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime yarın 1 gün ara verildi. Engelli ve hamile kamu kurumu çalışanları da idari izinli sayılacak. Kentte kar yağışı sonrası aşırı soğuklar hayatı olumsuz etkiledi. Aksaray Valiliği yoğun kar yağışı sonrası buzlanma nedeniyle kent genelinde eğitime yarın olmak üzere 1 gün ara verildiğini açıkladı. Engelli ve hamile kamu kurumu çalışanları da idari izinli sayılacak. 

BURSA
Bursa’da kar yağışının etkili olduğu Orhaneli ilçesinde eğitime 1 gün ara verildi. Bursa’nın yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle Orhaneli ilçesinde, buzlanma nedeniyle yollarda oluşabilecek olumsuzluklara karşı eğitime 1 gün ara verildi. Orhaneli Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Yoğun kar yağışı nedeniyle, 20 Ocak 2022 Perşembe günü ilçemiz genelinde eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir. İlçemiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.

Haberin Devamı

ZONGULDAK
Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez, Gökçebey, Devrek, Ereğli, Çaycuma ve Kozlu ilçelerinde taşımalı eğitime yarın 1 gün ara verildi. Zonguldak Valiliği, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime ara verilmesiyle ilgili alınan kararları açıkladı. Karara göre, merkez, Gökçebey, Devrek, Ereğli, Çaycuma ve Kozlu ilçelerine bağlı taşımalı eğitim veren okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği bildirildi.

KİLİS
Kilis’te, kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı olan kamu personelinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Haberin Devamı

VAN
Van’da olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde okullar yarın için tatil edildi. Van Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Ocak 2022 Perşembe günü ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli eğitim öğretim kurumları (lise, halk eğitim, RAM, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri dahil) 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır” denildi.

AĞRI
Ağrı Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların 1 gün daha tatil edildiğini duyurdu. Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı dolayısıyla ilimiz merkezinde ve ilçelerinde bulunan tüm eğitim kurumlarında 20 Ocak 2022 gününü kapsayacak şekilde eğitim öğretim faaliyetlerine 1 gün süre ile ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayılacaktır" denildi.

Haberin Devamı

SAKARYA
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, yüz yüze eğitime kar yağışı ve beklenen aşırı buzlanma sebebiyle 1 gün ara verildiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, dün akşam saatlerinden itibaren yer yer devam eden kar yağışı ve beklenen aşırı buzlanma sebebiyle okullardaki yüz yüze eğitime bir günlüğüne ara verildiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Vali Kaldırım sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Meteorolojik verilere göre, ilimizde yer yer devam eden kar yağışı ve beklenen aşırı buzlanma sebebiyle ilimiz genelinde eğitim - öğretime 20 Ocak Perşembe günü tam gün ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır” ifadelerini kullandı. 

Haberin Devamı

MUŞ
Muş’ta etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde yarın için okullar tatil edildi. Muş Valiliği'nden yapılan açıklamada, “Elverişsiz hava koşulları ile meteorolojik sis, don ve çığ uyarısı birlikte değerlendirildiğinde, 20 Ocak 2022 Perşembe günü il genelinde eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmesine karar verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 20 Ocak 2022 Perşembe günü idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür” denildi.

TUNCELİ
Tunceli yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullar yarın da tatil edildi. Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı, buzlanma ve soğuk hava nedeniyle Tunceli genelinde merkez ve Çemişgezek, Hozat, Pertek, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Ovacık ilçelerinde 20 Ocak 2022 Perşembe günü tüm okulların tatil edildiği belirtildi.

BİTLİS
İlimizdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle Bitlis genelinde (Tüm İlçeler) resmi ve özel bütün eğitim kurumlarımızda 20 Ocak 2022 Perşembe günü eğitim ve öğretime (1) gün ara verilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 20.01.2022 Perşembe günü (1) gün idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir.

MARDİN
İlimiz genelinde olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle 20 Ocak 2022 Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli kamu görevlilerimiz, 1 gün süre ile idari izinli sayılacaktır.

TRABZON
Maçka İlçe Milli Egitim Müdürlüğü yaptığı açıklamada “Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 20 Ocak 2022 Perşembe günü tüm okullarımızda ve halk eğitim merkezimizde bir (1) gün süreyle eğitime ara verilmesine, engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli sayılmasına tarafından karar verilmiştir” denildi.

BİLECİK
Bilecik il genelinde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün daha ara verildi. Bilecik'te yoğun kar yağışı devam ederken olumsuz hava koşulları nedeniyle okullara bir gün daha ara verildi.  Bilecik Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlimizde devam eden kar yağışı nedeniyle il genelinde 20 Ocak 2021 tarihinde okulların bir gün tatil edilmesine, ayrıca hamile ve engelli kamu personelinin de idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.”

KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş’ta eğitime kar engeli 20 Ocak Perşembe günü de devam edecek. Kahramanmaraş Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, “Mevcut hava şartları ve devam eden kış koşulları nedeniyle 20 Ocak 2022 Perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığına bağlı il merkezi ve ilçelerimizdeki tüm okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personellerden hamile ve engelli olanlar da bir gün süre ile idari izinli sayılacaktır” denildi. Açıklamada, vatandaşların meydana gelebilecek buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklarla yüksek kesimlerdeki çığ tehlikesine karşı da dikkatli ve tedbirli olması istendi.

ADIYAMAN
Adıyaman Valiliği’nden yapılan açıklamada, ulaşımdaki aksaklıklar nedeniyle tatil kararı alındığı belirtilerek, "İlimiz genelindeki yoğun kar yağışına bağlı olarak yollarda oluşabilecek buzlanma ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar göz önünde bulundurularak ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarında eğitime 20 Ocak 2022 Perşembe günü de ara verilmiştir. Ayrıca, kamuda çalışan engelli ve hamile kamu personelleri de aynı gün idari izinli sayılacaktır" denildi.

ŞANLIURFA 
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, olumsuz hava koşulları nedeniyle kentte yarın da eğitime ara verildiğini duyurdu. Vali Erin, yoğun kar yağışı sonrası yollarda oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda sorunlar yaşanabileceğini belirterek "Bu nedenle, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer resmi ve özel kurum kuruluşlarına ait kreş, gündüz bakımevleri ve okul öncesi eğitim kurumlarında 20 Ocak 2022 Perşembe günü eğitim öğretime ara verilmiştir. Ayrıca; kamu kurum ve kuruluşlarındaki engelli veya hamile kamu görevlileri de idari izinli sayılacaktır" dedi.

SİNOP 
Sinop’u etkisi altına alan yoğun kar nedeniyle tüm okullarda 1 gün kar tatili ilan edildi. Sinop Valiliği’nden yapılan açıklamada, "İlimizde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz ve tüm ilçelerimizde tüm resmi ve özel okullarda eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir” denildi.

DÜZCE
Düzce’de dün başlayan etkisini sürdüren gün boyu sürdüren kar yağışı nedeniyle il genelinde 20 Ocak Perşembe günü 1 gün süreyle eğitime ara verildi. Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada, il ve ilçelerde devam eden yoğun kar yağışı ile olumsuz hava koşulları nedeniyle her tür kademedeki resmi, özel okul ve kurumlarda eğitim ve öğretimin 20 Ocak Perşembe günü tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı da duyuruldu.

BOLU
Bolu’da, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın okullar tatil edildi. Bolu Valiliği, meteorolojik verilere göre, yoğun kar yağışı ve buzlanmanın devam edecek olması nedeniyle okulların yarın 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Ayrıca engelli ve hamile kamu çalışanlarının da yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

MALATYA
Malatya’da okul tatili 1 gün uzatıldı. Malatya Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi - özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında, 20 Ocak 2022 Perşembe günü (1) bir gün süre eğitime ara verilmesine karar verilmiştir.”

KAYSERİ
Kayseri’de şiddetli kar yağışı ve soğuk hava nedeni ile 2 ilçede 20 Ocak Perşembe günü okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Kayseri’de etkisini gösteren yoğun kar yağışının ardından Develi ve Yahyalı ilçelerinde 20 Ocak Perşembe günü eğitime bir gün ara verildi.

SİVAS
Sivas’ta kar yağışı ve aşırı soğuklar nedeniyle eğitime verilen ara 1 gün daha uzatıldı. Sivas Valisi Salih Ayhan sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruda kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime verilen aranın uzatıldığını duyurdu. Ayhan yaptığı açıklamada, “Yoğun kar yağışının ardından gece oluşabilecek buzlanma sebebi ile eğitimde yaşanabilecek olumsuz hadiselerin önüne geçmek amacıyla eğitime verilen aranın yarın da devam etmesi uygun görülmüştür. Engelli, kronik hasta ve hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır” dedi.

ADANA
Adana’nın 3 ilçesinde yoğun kar yağışının devam etmesi sebebiyle eğitim öğretime verilen ara 1 gün daha uzatıldı. Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın; Tufanbeyli, Saimbeyli ve Feke’de hava koşullarının olumsuz devam etmesi sebebiyle 20 Ocak Perşembe günü de okullar tatil. Engelli ve hamile kamu personelleri de idari izinli sayılacak” denildi.

GAZİANTEP
Gaziantep Valisi Davut Gül, aşırı buzlanma beklendiğini belirterek, okulların 1 gün daha tatil edildiğini açıkladı. Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Meteorolojik verilere göre, ilimizde beklenen aşırı buzlanma nedeniyle ilimiz genelinde eğitim-öğretime 20 Ocak Perşembe günü ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır" denildi.

BATMAN
Batman'ın Sason ve Kozluk ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeni ile okullar tatil edildi. Kozluk ile Sason Kaymakamlıklarından yapılan açıklamalarda, devam eden kar yağışı, buzlanma ve don tehlikesi nedeniyle oluşabilecek muhtemel risklerden dolayı ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki bütün resmi ve özel eğitim kurumlarında 20 Ocak Perşembe günü eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Haberle ilgili daha fazlası: