GeriEğitim Yapay zeka odaklı eğitim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yapay zeka odaklı eğitim

Yapay zeka odaklı eğitim

Darüşşafaka’nın Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) eğitmenleriyle özel geliştirilen ‘Yapay Zeka- Derin Öğrenme Eğitim Projesi’ne özel sektörden destek geldi. Böylece öğrencilerin yapay zeka odaklı programlama eğitimi almaları sağlanacak.

Sigorta, otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteren ve faizsiz finansman yöntemiyle tüm gelir gruplarındaki vatandaşa hizmet sunan Telli Grup, Autogong markasıyla ülkemizin geleceği öğrencilerimizin eğitimlerine katkıda bulunmak ve onların hayallerindeki geleceğe kavuşmalarına destek olmak için Darüşşafaka Eğitim Kurumları ile işbirliğine başladı. Telli Grup, Darüşşafaka Cemiyeti ile yaptığı işbirliği kapsamında. ‘Yapay Zeka-Derin Öğrenme Eğitim Projesi’ ile 20 öğrencinin yapay zeka odaklı programlama eğitimi almasını sağlıyor.

‘DİJİTAL DÖNÜŞÜM KAÇINILMAZ’
Telli Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Telli, eğitime katkıda bulunma hedefiyle Darüşşafaka Eğitim Kurumları ile ‘Yapay Zeka-Derin Öğrenme Eğitim Projesi’nin parçası olmaktan gurur duyduklarını söyledi. Ülkenin aydınlık geleceğini yaratmada eğitimi en önemli sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini belirten Telli, “Globalleşen dünyada dijital dönüşüm kaçınılmaz. Derin Öğrenme, Analitik Düşünme ve Büyük Datayı Analiz Etme eğitimleri de 21’inci yüzyılın yeteneklerine sahip gençler yetiştirmek için çok önemli. Bu programa destek olmaktan ve ülkemizin geleceği gençlerimize katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem ise “Darüşşafaka olarak ülkemizin dört bir köşesinden gelen öğrencilerimizin yaşam boyu öğrenen, evrensel değerleri benimsemiş, araştıran, sorgulayan, özgüvenli, topluma karşı sorumlu, lider bireyler olarak yetişmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Onların, 21’inci yüzyılın becerilerine sahip gençler olarak hayata atılmaları için her türlü imkânı sunma gayreti içindeyiz. Bu gayretimize ülkemizin aydınlık geleceği için eğitimin önemine inanan kurumlarımızın desteği de büyük güç katıyor” diye konuştu.

False