'Veliler yüz yüze eğitim istiyor'

Güncelleme Tarihi:

Veliler yüz yüze eğitim istiyor
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 10, 2021 07:00

Türkiye’de okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite düzeyinde yaklaşık 25 milyon öğrenci bulunuyor. Her yaş grubundaki öğrencilerin okullarının 2021-2022 eğitim öğretim döneminde tam zamanlı olarak açılmasını isteyen veliler, kurdukları 'Yüz Yüze Eğitim İstiyoruz' adlı platform aracılığıyla sosyal medya üzerinden taleplerini dile getirdi.

Haberin Devamı

Veliler sosyal medya üzerinden taleplerini şöyle dile getiriyor:

“Kesintisiz yüz yüze eğitim istiyoruz. Anaokulundan üniversiteye kadar 25 milyonu bulan öğrenciler geleceğimizin teminatıdır. Tüm çocuklarımızın ebeveynlerine ses olmak istiyoruz. Pandemi süresince yüz yüze eğitimden mahrum kalan çocukların zihinsel fiziksel ve sosyal olarak ne kadar etkilendiğini hepimiz biliyoruz. Sorunların büyümesine mani olmak için 2021-2022 eğitim-öğretim döneminin başından itibaren tüm okullarda yüz yüze eğitim verilmesini, tüm önlemlerin ivedilikle tamamlanmasını ve yıl sonuna kadar da istikrarlı bir şekilde devam etmesini istiyoruz. Eminiz ki bunu başaran ülkelerden daha da iyisini yapabilecek güçteyiz. Tüm evlatlarımızı ait oldukları okullarına kavuşturarak geleceğe umutla sarılmalarını ve çağdaş Türkiye’mizi ileriye taşıyacak nice başarılara imza atmalarını gönülden temenni ediyoruz. Yarınlarımız, çocuklarımız için desteğinizi bekliyoruz.”

Haberin Devamı

ÜNLÜ VELİLERDEN DESTEK
“Yeniden sabah erken uyanmak, onu okula yetiştirmek için telaşlanmak, öğle yemeğini yemediği konusunda kaygılanmak, arkadaşlarıyla küsüp barıştığını duymak, ödevleri için kalem kullandığını görmek istiyorum. Çocuğumun ekrana değil tahtaya bakmasını, akranlarıyla olmasını, öğretmenleriyle çoğalmasını istiyorum” diyen veliler,3 gün içinde 20 binden fazla takipçiye ulaştı ve Doğa Rutkay Kamal, Ceyda Düvenci, Hale Caneroğlu, Demet Şener, Dilek Livaneli gibi birçok ünlü tarafından da destek gördü.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!