GeriEğitim Vakıf üniversitesine ‘Rus dili ve edebiyatı’ bölümü açıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vakıf üniversitesine ‘Rus dili ve edebiyatı’ bölümü açıldı

Bir vakıf üniversitesinin fen-edebiyat fakültesi bünyesinde ‘Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’ açıldı. 2018-2019 akademik yılında bölüme öğrenci alınacak.

Vakıf üniversitesine ‘Rus dili ve edebiyatı’ bölümü açıldı
Abone Olgoogle-news

Vakıf üniversitesine ‘Rus dili ve edebiyatı’ bölümü açıldı. Yeditepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde açılan bölüme 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrenci alınacak. Bölüme 15'i tam, 15'i yüzde 50 burslu olmak üzere toplam 30 öğrenci kabul edilecek. Prof. Dr. Tamara Gurtueva'nın başkanlığını yaptığı bölümden mezun olanlar Dışişleri Bakanlığı, turizm sektörü, dış ticaret firmaları, uluslararası lojistik firmaları, enerji sektörü, haber ajansları, medya kuruluşları, inşaat sektörü, çeviri büroları, edebiyat çevirisi ve editörlük gibi alanlarda iş imkânı bulabilecek.

Bölüm Başkanı Gurtueva, küreselleşen dünyada, dil bilmenin kültürler arası diyaloğun kapılarını açmak anlamına geldiğini belirterek şöyle konuştu:
"Bir yıl hazırlık okuyan öğrenciler, lisans programına geçtiklerinde Rus filolojisinin temelini dünya edebiyatları ve çağdaş sanat değerleriyle sentezlemekle birlikte, profesyonel hayatlarında aktif olarak kullanabilecekleri düzeyde geliştirebilecekler ve özel alan bilgileriyle pekiştirebilecekler."

Üniversitenin yaptığı 'öğrenci değişim' anlaşmalarının 'eşdeğerlilik' esasına göre YÖK tarafından onaylı olduğuna değinen Gurtueva, "Bu çerçevede bir dönem Rusya'nın saygın eğitim kurumlarında okuyan öğrencilerimiz, döndüklerinde yıl kaybı olmadan öğrenimlerine devam edecekler" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle