Uzaktan eğitim sorularına videolu yanıtlar

Uzaktan eğitim sorularına videolu yanıtlar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından uzaktan eğitime ilişkin "Hocam Bir Dakika, Bir Sorum Var" başlığıyla hazırlanan 5 kısa video paylaştı.

 

Haberin Devamı

Bakan Selçuk’un instagram ve twitter hesaplarından paylaştığı videolar 5 sorunun yanıtını veriyor: "Uzaktan Eğitimle İlgili Herkes Bilgi Sahibi Mi?", "Okullarda Hijyen Kuralları Nasıl Uygulanacak?", "Canlı Sınıf Nedir, Neden Önemlidir?", "Veli Olarak Biz Sürece Nasıl Destek Verebiliriz?" ve "İnternet Erişimi Olmayan Çocuklarımız İçin Neler Yapıldı?"

İlk videoda, "Uzaktan Eğitimle İlgili Herkes Bilgi Sahibi Mi?" sorusuna cevap veren Bakan Selçuk, bu konuda çok yayın yaptıklarını belirterek, şunları söylüyor:

"Diyebilirim ki uzaktan eğitimi duymayan yok ancak az da olsa denemeyenler mevcut. Bu yüzden uzaktan eğitime gereken özeni gösterelim, diyorum. Bu benim, Bakanlığımızın ya da ülkenin tercihi değil. Dünyaca sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz, daha iyi sonuçlar almak için bulduğumuz çözümleri hep birlikte denemeli, sahiplenmeliyiz. EBA internet sitesinin sağ alt tarafında yer alan EBA Asistan uzaktan eğitime dair tüm sorularınızı cevaplamak için hazır."

"Canlı Sınıf Nedir, Neden Önemlidir?" başlıklı videoda ise Selçuk, canlı sınıfların uzaktan eğitimin önemli bir parçası olduğunu belirterek, canlı sınıflarda yoklama da alındığını söylüyor. 31 Ağustos-18 Eylül tarihlerinde yapılacak uzaktan eğitim sürecinde tüm öğretmenlerin canlı ders uygulamaları gerçekleştirebileceğini vurgulayan Selçuk, canlı sınıfların uzaktan eğitimdeki verimi artırdığını belirtiyor.

Haberin Devamı

Bakan Selçuk, "Veli Olarak Biz Sürece Nasıl Destek Verebiliriz?" başlıklı videoda da okul aile iş birliğinin önemine işaret ederek, ailelere önerilerde bulunuyor.

Bakan Ziya Selçuk,"İnternet Erişimi Olmayan Çocuklarımız İçin Neler Yapıldı?" sorusunu yanıtlarken mart ayından itibaren dijital aracı olmayan ailelere cihaz ulaştırıldığını anlatıyor, yeni tedbirlerle ilgili hazırlıkların sürdüğünü kaydediyor.

 

"Okullarda Hijyen Kuralları Nasıl Uygulanacak?" sorusunun yer aldığı videoda ise Selçuk, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile bu konuda çalışma yaptıklarını aktarıyor.

Haberle ilgili daha fazlası: