GeriEğitim Üniversitelere kar tatili... Hangi üniversiteler tatil?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitelere kar tatili... Hangi üniversiteler tatil?

Üniversitelere kar tatili... Hangi üniversiteler tatil?

İstanbul’da ilköğretim ve ortaöğretimde eğitime bir gün ara verildi. Birçok üniversite de kar nedeniyle tatil edildi. Bazı üniversiteler tatili esprili bir şekilde duyururken, öğrencilerin ısrarlarına dayanamayan rektörlerin mesajları da okuyanları güldürdü. İşte o üniversiteler:

MEF ÜNİVERSİTESİ
Üniversitenin tatil olduğunu Rektör Prof. Dr. Muhammed Şahin şu twitle duyurdu:
"Sevgili Öğrencilerim, baskılarınıza dayanamayarak Dekanlarımızın onayı ile yarın @MEFuniversitesi 'ni kötü hava muhalefeti nedeniyle TATİL yaptık. Günlük güneşlik bir hafta sonunuzu derslerin telafisi için kullanacağız, haberiniz olsun. 😎

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ
Maltepe Üniversitesi’nde eğitime bir gün ara verildi. Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar öğrencilerin tatil isteklerine önce “Değerli arkadaşlar, bu tür durumlar için kullanılmak üzere devamsızlık hakkı var. Okula gelmek istemiyorsanız bu hakkınızı kullanabilirsiniz. Gelenlerle sucuk ekmek yeriz. Yarın 13.00’te mangala bekliyorum” diyerek yanıt verdi. Ardınan üniversitenin tatil edildiğini şu sözlerle duyurdu:
“Bu sefer çok zorlandım, değil mi... E hadi tatil olsun artık, sucuk ekmek başka bir kışa inşallah. Salı günü görüşürüz arkadaşlar.”

Üniversitelere kar tatili... Hangi üniversiteler tatil

MEF ÜNİVERSİTESİ
MEF Üniversitesi’nden yapılan açıklamada ise, “Değerli MEF Ailesi, Hava muhalefeti nedeniyle 25 Şubat Pazartesi eğitime bir gün ara verilmiştir. Zorunlu hizmetlerin aksatılmadan yürütülmesi için görevlendirilen personel ve Güvenlik Görevlileri dışındaki Akademik ve İdari personelimiz izinlidir” denildi.

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ
Arel Üniversitesi Twitter hesabından yaptığı duyuruda, “Devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, Kemal Gözükara (Tepekent) ve Sefaköy Yerleşkelerimizde görevli tüm akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz için” diyerek kar görselinin de olduğu videoyla duyurdu.

RUMELİ ÜNİVERSİTESİ
Rumeli Üniversitesi’nin Twitter hesabından yapılan duyuruda, “Kıymetli öğrencilerimiz, olumsuz hava koşulları nedeniyle üniversitemizde eğitim ve öğretime bir gün ara verildi” denildi.

Üniversitelere kar tatili... Hangi üniversiteler tatil

İBN HALDUN ÜNİVERSİTESİ
İbn Haldun Üniversitesi’nde de eğitime bir gün ara verildi. Üniversite haberi esprili bir dille şöyle duyurdu:
“Valiliğimizin ilk ve orta okulların tatil edilmesine dair açıklamasından sonra “keşke hiç büyümeseydik” diyen öğrencilerimizin dikkatine; Olumsuz hava koşulları nedeniyle 25 Şubat Pazartesi (Yarın) Üniversitemiz tatil edilmiştir” denildi.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ
Beykent Üniversitesi, tatil haberini öğrencilerine Twitter üzerinden şöyle duyurdu:
"Sevgili Öğrencilerimiz, İlimizde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle; tüm idari, akademik personelimiz ile ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz için 25 Şubat 2019 Pazartesi günü Rektörlük kararıyla idari tatil ilan edilmiştir. #BeykentÜniversitesi #KarTatili"

Üniversitelere kar tatili... Hangi üniversiteler tatil

TATİL YOK, KAR TOPU VAR
İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, okulun tatil edilmediğini söylerken, öğrencileri kar topu oynamaya davet etti. Aydın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili öğrencilerim; İletilerinizi okudum. İltifatlarınız için çok teşekkür ediyorum. Ancak bu güzellikten sizi mahrum etmenin hiç de adil olmayacağını düşündüm. İnşallah bahçedeki karlar erimez de ders dışı zamanlarda birlikte kar topu oynama fırsatı buluruz. Sizi çok seviyoruz. Sabah görüşmek üzere. Hepinizi bekliyoruz. Sıkı giyinin. Hasta olup derslerden geri kalmanızı asla istemeyiz. Dikkatli olun. Gözlerinizden öpüyorum” dedi.

False