Üniversiteler hava koşullarından etkilendi

Güncelleme Tarihi:

Üniversiteler hava koşullarından etkilendi
Oluşturulma Tarihi: Ocak 20, 2022 14:55

Yurt genelinde etkili olan soğuk havalar ve olumsuz koşullar üniversiteleri de etkiledi. Bütünleme sınav döneminde olan üniversiteler sınav tarihlerini ertelemeye başladı.

Haberin Devamı

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Mevcut ve devam edeceği ön görülen olumsuz hava şartları nedeniyle 22-23 Ocak 2022 tarihinde yapılması planlanan telafi (bütünleme) sınavı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Sınavın yapılacağı tarih, hava şartları göz önünde bulundurularak en kısa sürede duyurulacaktır” denildi.  

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: İlimizde devam eden kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Ocak Perşembe ve 21 Ocak Cuma günü yapılacak olan üniversitemiz dönem sonu sınavları (final) online olarak yapılacaktır. 19 Ocak Çarşamba yapılamayan sınavlar ise 22 Ocak Cumartesi günü yine online olarak yapılacak şekilde planlaması yapılmaktadır.

Haberin Devamı

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Adıyaman Üniversitesi’nden yapılan açıklamada “Uzaktan Eğitim ile verilen derslerimizin bütünleme ve tek ders sınavları da bahar yarıyılının ilk haftasına ertelenmiştir” denildi.