GeriÜniversite Bölümleri Uluslararası Finans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uluslararası Finans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Finans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kariyer ve eğitimin insan hayatında ki yeri ve önemi oldukça büyüktür. Her birey kariyer, hedef, kazanç, sevilen bir iş ve rahat bir hayat için mücadele etmektedir. Bu mücadele ise kişinin istediği meslek doğrultusunda ilgili üniversite ve bölümlerini seçmesi ile başlamaktadır. Bu üniversite bölümlerinden birisi de Uluslararası Finans bölümüdür. Cevabı çok merak edilen uluslararası finans bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, amacı nedir, iş imkanları nelerdir, dersleri nelerdir gibi soruların cevaplarını detaylı bir şekilde sizler için derledik.

Uluslararası finans bölümü iş imkanı oldukça fazla olan ve öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan bir meslek grubudur. İlgili sınavları başarı ile tamamlayan ve bu bölüme ilgili olan her öğrenci burada okuma imkanı sağlamaktadır.

 Uluslararası Finans Bölümü Tanıtımı ve Hakkında Bilgi

 Uluslararası finans bölümü günümüzde en sık tercih edilen ve iş imkanı oldukça fazla olan bir meslek sağlayıcısıdır. Bu bölüm ticaret ve finans durumlarını incelemektedir. Yatırım, sermaye gibi durumları kontrol etmek gibi iş imkanı sağlar.

 Uluslararası Finans Bölümü Nedir?

 Uluslararası finans ülkelerin ekonomisi ve büyümesi için çok önemli bir aracıdır. Uluslararası yatırım bölümü, yatırım durumlarının detaylı bir şekilde bilgilerinin incelenmesi, sermayenin araştırılıp kontrol edilmesi, finans ve ticareti iyi bir şekilde okunması ve pazarlama bilgisi ile harmanlanmasını sağlamaktadır.

 Uluslararası Finans Bölümünün Amacı Nedir?

 Uluslararası finans bölümünün amacı ise, ticaret ve pazarlama işine ilgili, sorumluluk sahibi ve dakik, lider vasıflı, insanlar ile iletişimi kaliteli, sosyal açıdan girişken kişilere finans eğitimi verip öğrencilere en iyi kariyer fırsatı sunup ülkeye en iyi hizmeti vermektir.

 Uluslararası Finans Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

 Uluslararası finans bölümü mezunları;

 - Yöneticilik

 - Pazarlama Ve Satış

 - Alım ve Satım

 - Borsa İşi

 - Eksper

 - Broker

 - Banka Çalışanı gibi işler yapabilirler.

 Uluslararası Finans Bölümü Kaç Yıllıktır?

 Uluslararası finans bölümünde üniversitelerin fakültelerinde 4 yıllık süren bir lisans eğitimi verilmektedir. 4 eğitim yılı, 8 yarıyıl derslerine denk gelmektedir. 8 yarıyıl derslerini başarı ile tamamlayan öğrenciler mezun olmaya hak kazanmaktadır.

 Uluslararası Finans Bölümü Okumak İçin Ne Gereklidir?

 Uluslararası finans bölümünü okumak isteyen öğrencilerin bu bölüme ilgili olması, araştırmacı olması ve insanlarla iletişiminin güçlü olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra ilgili üniversite sınavlarının her oturumundan başarı ile geçip bölüme yetecek puanı almak gerekir. Son aşama olarak ise istenilen üniversite için tercih yapılıp eğitim görülmeye başlanabilir.

 Uluslararası Finans Bölümü Öğretimi İngilizce Midir?

 Uluslararası finans bölümü öğretimi üniversitelerin eğitim programlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı üniversitelerin eğitim programlarında İngilizce olarak öğretim

 görülürken bazı üniversitelerde ise değişkenlik göstermektedir. Tercih yapılırken bu konuya dikkat edilmelidir.

 Uluslararası Finans Bölümü Hangi Puan Türü ile Öğrenci Alıyor?

 Uluslararası Finans Bölümü, YKS ve oturumlarından ilgili bölüme yetecek puanı alan be başarıyla tamamlayan öğrencilere eğitim şansı vermektedir. Alan ve temel yeterlilik sınavlarını gerekli puan ile tamamlayıp istenilen üniversite için tercih yapılmalıdır. Uluslararası finans bölümü genel olarak eşit ağırlık puan türü ile öğrenci almaktadır.

 Uluslararası Finans Bölümü Dersleri Nelerdir?

 Uluslararası finans bölümünde eğitim görecek olan öğrenciler;

 - Türkiye Ve Dünya Üzerinde Sermaye Piyasası Düzenlemesi

 - Gelişmekte Olan Piyasalarda Vaka Çalışmaları

 - Finansal Piyasalar Ve Kurumlar

 - Temel Analiz Ve Yatırım Stratejileri

 - Finansal Ekonometri Ve Nicel Analiz

 - Ekonomi İçin Matematik

 - İşletme Finansı

 - Makroekonomi

 - Mikroekonomi

 - Finansal Piyasalar Ve Kurumlar gibi dersleri başarı ile tamamlamak zorundadırlar.

 Uluslararası Finans Bölümünün İş İmkanları ve Olanakları Nelerdir?

 Uluslararası finans bölümünün çok fazla ve geniş iş imkanları bulunmaktadır. Bu ölüm mezunları gelecek iş hayatlarında alım satım işleri görevlisi, şirket yöneticiliği, ticari işler denetleme uzmanı, finansal analist, kredi derecelendirme uzmanı, finans raporlama gibi birçok iş olanakları bulunmaktadır.

 Uluslararası Finans Bölümü Çalışma Alanları Nelerdir?

 Uluslararası finans bölümünün çalışma alanları oldukça geniştir. Bunlardan bazıları, bankalar, kamu kurum ve kuruluşları, danışmanlık hizmeti sağlayan şirketler, yatırım şirketleri, İMKB, hazine müsteşarlığı, dünya ticaret örgütü gibi geniş alanları vardır.

 Uluslararası Finans Bölümü Olan Üniversiteler Hangileridir?

 Uluslararası Finans bölümü olan üniversiteler;

 - Özyeğin Üniversitesi

 - Bahçeşehir Üniversitesi

 - İstanbul Bilgi Üniversitesi

 - Toros Üniversitesi

 - Yeditepe Üniversitesi

 - Uluslararası Final Üniversitesi

 - Doğu Akdeniz Üniversitesi

 - Fenerbahçe Üniversitesi

False