GeriEğitim Üçüncü e-YDS 28 Mart’ta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üçüncü e-YDS 28 Mart’ta

2014 yılında bilgisayar üzerinde (elektronik sınav) yapılmaya başlanan Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) bu yıl da devam edecek. 2015 yılında yapılacak e-YDS’lerin sınav ve başvuru tarihleri ÖSYM’nin internet adresinden yayımlandı.

Üçüncü e-YDS 28 Mart’ta
refid:28416875 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Açıklamaya göre e-YDS’nin 2015 yılı için üçüncü uygulaması İngilizce alanında, 28 Mart 2015 tarihinde yapılacak. Sınava başvurular, 12-16 Mart 2015 tarihleri arasında olacak. Sınav saat 14.00’te başlayacak ve 2,5 saat sürecek.

ÖSYM, sınavla ilgili detayları şöyle aktardı:
“Sınava katılmak isteyen adaylar sınav ücretini, sınava başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ödemeler” alanından kredi/banka kartı ile yatıracaklar. Sınav ücreti ödeme işlemi, sınava başvuru tarihinin ilk gününde saat 14.00’te başlayacak, kontenjan dolduğunda sona erecek. Kontenjan dolmadığı takdirde sınava başvuru tarihinin son gününde saat 17.00’de sona erecek. Sınava katılmak için sınav ücretini ödeyen adaylardan merkezdeki kayıtlarda geçerli fotoğrafı olmayanlar, fotoğraf güncelleme işlemlerini sadece başvuru tarihleri içinde ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde yapabilirler. Başvuru süresi bittikten sonra fotoğraf güncelleme işlemi yapılamayacak. Merkezdeki kayıtlarda geçerli fotoğrafı olmayan adaylara Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecek.

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından (28 Mart 2015 tarihinde yapılacak sınavda kapasite 204 olacak) sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacak. Kapasite dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak.

Adaylar, 2015 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2015 e-YDS) Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecekler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Kılavuzda; sınav ücretinin ödenmesi, başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almakta. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.
e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı hazırlandı. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemli.”

2015 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2015 e-YDS) Kılavuzu

Deneme e-Sınav Uygulaması

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle