GeriEğitim Üçlü akreditasyon alan ilk üniversite
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üçlü akreditasyon alan ilk üniversite

Üçlü akreditasyon alan ilk üniversite

Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Enstitüsü, küresel akreditasyon kuruluşu AACSB International’dan, (İşletme Yüksek Okullarını Geliştirme Derneği) akreditasyon aldı. Daha önce AMBA ve EQUIS akreditasyonlarına da sahip olan üniversite, bu akreditasyonla birlikte Türkiye’den “Triple Crown” (Üçlü Akreditasyon) unvanına sahip ilk akademik kuruluş oldu.

Koç Üniversitesi, işletme okulları için uzun süredir hizmet veren küresel akreditasyon kuruluşu ve dünya çapında öğrenci, eğitimci ve işletmeleri birbirine bağlayan en büyük işletme eğitim ağı olan AACSB International’dan aldığı akreditasyonla bir ilke imza attı.
Daha önce AMBA ve EQUIS akreditasyonlarını da almış olan okul, bu akreditasyonla beraber dünyadaki işletme okullarının yüzde birinden daha azının sahip olduğu “Triple Crown” “Üçlü Akreditasyon” a ulaşan, Türkiye’nin ilk akademik kuruluşu oldu.

EĞİTİMDE MÜKEMMELLİĞİN KÜRESEL STANDARTLARI
Üniversite ekibinin her bir üyesinin çabaları sayesinde AACSB akreditasyonunu kazandıkları için mutlu olduklarını dile getiren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve İşletme Enstitüsü Akademik Direktörü Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı şöyle konuştu:

”ACCSB topluluğu tarafından tanınarak, akreditasyon sayımızı 3’e yükseltmiş bulunuyoruz. Bu sayede dünyadaki en iyi işletme okullarının sahip olduğu 3’lü akredite unvanına erişmenin onurunu yaşıyoruz. Bu akreditasyona ulaşmak, öğretim, araştırma, müfredat geliştirme, öğrenci kazanımı ve deneyimi gibi alanlar dâhil olmak üzere eğitimde mükemmelliğin küresel standartlarda tanınması anlamına geliyor. Bu onura sahip olmamızda önemli katkıları olan öğretim üyelerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.”

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK
Koç Üniversitesi, 2016 yılında işletme ve yönetim okulları için en kapsamlı kurumsal akreditasyon sistemi olarak tanımlanan MBA Derneği (AMBA) tarafından akredite edilmişti. 2009 yılında aldığı Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi (EQUIS) Akreditasyonu’nu da, 2017 yılında ikinci kez beş yıllığına yenileyerek, Türkiye’de ve bulunduğu bölgedeki ilk ve tek okul olmuştu.

False