GeriEğitim Tıp öğrencileri Hürriyet'i en iyi gazete seçti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tıp öğrencileri Hürriyet'i en iyi gazete seçti

Tıp öğrencileri Hürriyet'i en iyi gazete seçti
refid:22647671 ilişkili resim dosyası

Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği (TürkMSIC), ülke genelindeki tıp fakültesi öğrencileri arasında yapılan oylama ile yılın en iyilerini seçti. Orhan Gencebay’la Bir Ömür’ü en iyi albüm, Hürriyet Gazetesi’ni en iyi gazete, Cem Yılmaz’ı en sevilen komedyen, yüz naklini en önemli tıp gelişmesi seçti. 17 kategoride yılın en iyileri belirlendi.

TürkMSIC olarak Ankara’da geçen yıl ilki yapılan, ‘Değişen Sağlık Politikaları Işığında Sağlık Hukuku’ temalı sempozyumun ikincisi bu yıl, ‘Tıp Öğrencilerinin Gözüyle Sağlık Ekonomisi’ temasıyla 22- 24 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılacak. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Akdeniz Yerel Kurulu’nun ev sahipliğinde, Kervansaray Lara Hotel’de yaklaşık 400 öğrencinin katılacağı sempozyuma, akademisyen, yazar ve sanatçılar ile sivil toplum kuruluşları katılacak.

Sempozyum kapsamında, TürkMSIC’in Türkiye’deki tıp fakültelerinde okuyan binlerce öğrencinin aralık ayında turkmsic.net adresi üzerinden yaptıkları oylama ile belirlenen yılın en iyilerinin ödülleri de verilecek.

Tıp öğrencilerinin oylarıyla 17 kategoride belirlenen ‘yılın enleri’ şöyle:

İskender Pala’nın Od kitabı ‘en iyi kitap’, Orhan Gencebay ile Bir Ömür albümü ‘en iyi müzik albümü’, Fetih 1453 ‘en iyi yerli film’, Hürriyet Gazetesi ‘en iyi gazete’, Yiğit Özgür ‘en iyi karikatürist’, Cem Yılmaz ‘en sevilen komedyen’, Ekşi Sözlük ‘en sevilen internet sitesi’, LÖSEV ‘en sosyal sorumluluk sahibi kurum’, National Geographic ‘en iyi dergi’, yüz nakli ‘en önemli tıp gelişmesi’, Geveze in The Morning (Geveze-Virgin Radyo) ‘en iyi radyo programı’, Prof. Dr. Ömer Özkan ‘en iyi doktor’, 5N 1K Cüneyt Özdemir (CNN Türk) ‘en iyi haber programı’, Aykırı Sorular- Enver Aysever (CNN Türk) ‘en iyi TV programı’, ntvmsnbc.com ‘en iyi haber sitesi’, Beyaz Show- Beyazıt Öztürk ‘en iyi TV eğlence programı’, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin ‘Tane tane kapakları toplayalım, adım adım engelleri aşalım’ projesi ‘en iyi sosyal sorumluluk proje’.

Ödüller sempozyumun ikinci günü 23 Şubat Cumartesi akşamı düzenlenecek törenle takdim edilecek.

False