Tiktok Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Tiktok Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Güncelleme Tarihi:

Tiktok Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Tiktok Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi
Oluşturulma Tarihi: Eylül 01, 2021 01:49

Tiktok özellikle son dönemlerde yüksek bir popülerlik düzeyine ulaşmış olan sosyal medya uygulamasıdır. Tiktok çağımızda önemli bir yeri kaplamaktadır. Tiktok uygulamasının nerede üretildiğini kim tarafından bulunduğunu ve özelliklerini sizler için derledik.

Haberin Devamı

Kullanıcılara dans, müzikal, oyunculuk, dudak senkronizasyonu, komedi ve diğer çeşitlerde on beş saniyelik olan kısa videolar üretebilmelerine olanak sağlamakta olan Tiktok uygulaması, yüz elli ülkede 1 milyar kullanıcı barajını günümüzde aşmış bulunmaktadır.

TikTok Hangi Ülkenin Markasıdır?

Tiktok esas olarak Çin içerisinde kurulmuş olan bir platformdur.

TikTok Nerede Üretiliyor?

Tiktok markası, Çin merkezli olan ByteDance firması tarafından oluşturulan bir sosyal medya uygulamasıdır.

TikTok Ne Zaman Kurulmuştur?

Tiktok uygulaması, 2016 yılının Eylül ayında piyasaya sürülmüş olan bir markayı ifade etmektedir.

TikTok Markasının Sahibi Kimdir?

TikTok'un sahibi ByteDance’dir. ByteDance, cep telefonu üreticisi olan Smartisan'ın pek çok uzmanlarını kendi bünyesine katmasının ardından kendine ait olan akıllı telefonunu geliştirmeye başlamıştır.

Haberin Devamı

TikTok’un Kuruluşu ve Kısaca Tarihçesi Nedir?

TikTok ya da Çin'de bilinen adı ile Douyin, Musical.Ly kapsamında yaratılmakta olan, video oluşturabilme ve paylaşmanın beraberinde canlı yayın imkânı sağlamakta olan bir sosyal ağ uygulamasıdır. Eylül 2016 tarihinde ByteDance tarafından piyasaya sürülmüş bulunan Tiktok, Asya içerisinde kısa video alanında önder olan ve diğer ülkelere de büyük ölçüde yayılmış olan bir uygulamayı ifade etmektedir. Kısa süreli niteliğe sahip müzik videoları ile birlikte en hızlı büyüyen bir uygulama şekline gelmiştir.

 

BAKMADAN GEÇME!