GeriEğitim Televizyoncu öğretmenler aranıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Televizyoncu öğretmenler aranıyor

Televizyoncu öğretmenler aranıyor
Abone Olgoogle-news

MEB, uzaktan eğitimi daha kaliteli hale getirebilmek için yeni adımlar atıyor. Eğitim medyası adı verilen sistemin daha sorunsuz ilerlemesi için tecrübeli öğretmenler görevlendirilecek. Spiker, kameraman, kurgu operatörü gibi çok sayıda pozisyon için başvurular başladı.

Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk’un salgın bitse de uzaktan eğitimin süreceğini söylemesinin ardından çalışmalar hız kazandı. EBA sistemi ve uzaktan eğitim sürecinin etkin şekilde devam ettiği 2020-2021 eğitim öğretim sezonunda Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenleri heyecanlandıracak bir açıklama yapıldı. 2023 Eğitim Vizyonu'nda ifade edilen dijital eğitim ve öğretim içeriği geliştirme ve ulusal dijital içerik arşivi oluşturma hedefleri doğrultusunda öğretmenlere yeni görevlerin verileceği duyuruldu.

ÖĞRETMENLERE TELEVİZYON DÜNYASININ KAPILARI AÇILIYOR
Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) yaptığı açıklamada, “istenilen kriterlere uygun ekip üyeleri seçilecek olup, adayların https://www.eba.gov.tr/basvurumedya adresi üzerinden başvurularını 16 Ekim 2020 tarihi mesai bitimine kadar yapmaları gerekmektedir” denildi.

Aranan niteliklere sahip olanlar arasından yapılacak mülakat sonrasında başvurusu kabul edilen öğretmenler, tonmaister, kameraman, kurgu operatörü, videografiker, grafiker, grafik animasyoncu, fotoğrafçı, içerik geliştirici, sunucu, spiker ve seslendirmeci olarak görevlendirilecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle