GeriEğitim Teknik öğretmenlere mühendislik tamamlama programı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teknik öğretmenlere mühendislik tamamlama programı

Teknik öğretmenlere mühendislik tamamlama programı
refid:29591250 ilişkili resim dosyası

ÖSYM 2015 Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı’na (2015-Mühendislik Tamamlama) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığını açıklarken, giriş belgelerinin nasıl alınacağını da duyurdu.

Buna göre adaylar, ‘ais.osym.gov.tr’ adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sınav giriş belgesini alabilecek. Belgede, sınavın gerçekleşeceği kurum, bina, salon, adayın kimlik bilgileri ve fotoğrafı olacak. Adaylar bu belgeye internetten çıktı alarak sahip olacak ve sınav günü belgeleri yanında olmayanlar sınava alınmayacak.

Adayların sınava girebilmeleri için sınav giriş belgesi haricinde fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport, askerî kimlik belgesi, tutuklu veya hükümlü belgesi, baro kartı, Avukat Kimlik Belgesi ve KKTC kimliği gibi resmî kimlik belgelerinin yanlarında olması gerekecek. Bu belgeleri eksik olan adayların, hiçbir mazereti kabul edilmeyecek.

Sürücü belgesi, öğrenci pasosu, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçersiz sayılacak. Nüfus cüzdanında soğuk damgası olmayan, T.C. kimlik numarası olmayan, kimlikteki fotoğrafı güncel olmayan, pasaportunun süresi geçmiş olan adaylar da sınava alınmayacak. Ayrıca adayların sınavdan en az 1 saat önce sınava girecekleri binanın önünde hazır bulunmaları gerekiyor.

Yapılan duyuruda, sınav gününden önce sınava girilecek bina, adres bilgisinin teyit edilmesinin, ulaşım ve ulaşım süresinin öğrenilmesinin adayların işlerini kolaylaştıracağı da vurgulandı.

False