Tatilde ödev yok

Tatilde ödev yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 21 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatili öncesinde öğretmenleri öğrencilere ödev verilmemesi konusunda uyardı. Bakan Özer, “Tatilde ödev yok” dedi.

 

Haberin Devamı

İstanbul’un Esenler ilçesinde açılacak olan Tuna Eğitim Vadisi Temel Atma Töreni’ne katılan Bakan Özer, öğretmenlerden yarıyıl tatili için öğrencilere ödev vermemelerini istedi. Bakan Özer şunları söyledi:

“Öğretmenlerimiz beklenenin çok üzerinde bir aşılanma oranına sahip oldular. Onun için ben eğitim sistemimizin bel kemiği olan kıymetli öğretmenlerimizi bu fedakarlıklarından dolayı kutluyorum. İnşallah Cuma günü iki haftalık yarıyıl tatiline gireceğiz. Öğretmenlerimizden de küçük bir istirhamımız var. Öğrencilerimize bu hafta içerisinde ödev verilmesin. Özellikle eğitime yeni başlayanlar hariç diğer öğrencilerimizin hepsi bu bir yıllık aradan sonra ilk aylarda eğitim öğretime başlama konusunda gerçekten ciddi bir imtihan verdiler. Onun için bu beş aylık yoğun eğitimden sonra onların da iki hafta dinlenmeye ihtiyaçları var. Ben inanıyorum ki öğretmenlerimiz de bu iki hafta içerisinde öğrencilerimize ödev vermeyecekler. Hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz ilk hafta dinlenecekler inşallah.”

Haberin Devamı

ESENLER’E 20 EK YATIRIM
Bakan Özer törende yaptığı konuşmada, 2022 yılı için İstanbul’a eğitim alanında 5 milyarın üzerinde yatırım bütçesi verildiğini ve  31 Ocak’taki 15 bin öğretmen atamasının 7 bin 500’ünün de bu kente yapılacağını hatırlatarak, “Bugün temelini attığımız tesisin dışında yerel yönetimlerin Esenler’de arsa bulması halinde 20 ilave yatırım daha yapmaya hazırız. Esenler’in anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ihtiyacının karşılanması için arsa bulunduğu anda biz her türlü desteği sunacağız” dedi.

Esenler’de yapılacak Eğitim Vadisi’nin içinde ilkokul, ortaokul, çok amaçlı salon ve kütüphane de yer alacak.

Tatilde ödev yok

 

Haberle ilgili daha fazlası: