GeriAtasözleri ve Anlamları Taşıma Su İle Değirmen Dönmez atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez atasözünün kullanımına pek çok yerde rastlamışsınızdır. Özellikle de yaşı küçük olan kişiler, büyükleri tarafından bu sözü duyarak çalışmaları için yönlendirilmektedir. Siz de eğer bu atasözünü duyduysanız anlamını öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Taşıma Su İle Değirmen Dönmez atasözü ne için kullanılır? Bu atasözü hangi durumlarda kullanılır? Gibi sorularınızın cevaplarını sizler için derledik.

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez atasözünün kullanıldığı cümleleri tahmin edebilirsiniz. Başkalarının yardımları ile belirli bir yere gelinemeyeceğini ifade etmek için kullanılan atasözü ile sizleri etkin bir şekilde çalışmaya yönlendirmek hedeflenir. Sizde bu atasözünün anlamını öğrenerek en doğru şekilde kullanabilirsiniz.

 Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Atasözünün Anlamı

 Taşıma Su İle Değirmen Dönmez atasözü, kendiniz çalışarak kazanmadıkça, başkaları tarafından gelen küçük yardımlar ile hayatınızı devam ettiremeyeceğiniz anlamında kullanılan bir atasözüdür. Bir işi yapabilmek için gerekli bütün donanımın kendinizde bulunması gerekir. Başkalarından gelen yardımlar ile sadece belirli bir noktaya kadar ilerleyebilirsiniz.

 Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Atasözünün Örnek Cümle İçinde Kullanımı

 Artık kendine bir iş bulmalısın, taşıma su ile değirmen dönmez.

False