GeriAtasözleri ve Anlamları Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar atasözü, sıklıkla kullanılan atasözleri arasında yer almaktadır. Kullanılan atasözlerinin ne anlama geldiğini bilmek ve cümle içerisinde kullanırken en doğru anlamı elde etmek için önemlidir. Siz de eğer, sürüden ayrılanı kurt kapar atasözü ne anlama gelir? Nerelerde kullanılır? Diye merak ediyorsanız ve siz de en doğru şekilde kullanmak istiyorsanız tüm detayları derledik.

Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar atasözü, yanınızda birileri olduğunda daha fazla güvende olacağınızı ve yanınızdaki kişilerden ayrıldığınız takdir de tek başınıza kalırsanız zarar görebileceğinizi ifade eden bir söz olarak düşünülebilir.

 Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar Atasözünün Anlamı

 Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar atasözünün anlamı aslında anlatıldığı şekilde birlikte olduğunuz bir topluluktan ayrılırsanız veya uzaklaşırsanız birlikte oluşturduğunuz dayanışma birliği bozulur. Siz de yalnız başınıza kaldığınız da savunmasız bir hale gelir ve saldırılara karşı daha açık hale gelirsiniz. Sürüden ayrılanı kurt kapar sözü, böyle anlamlara gelen cümlelerde kullanılmaktadır.

 Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar Atasözünün Örnek Cümle İçinde Kullanımı

 Arkadaşlarının yanından ayrılma, sürüden ayrılanı kurt kapar, eve birlikte dönersiniz.

False