GeriEğitim AÖL (Açık Lise) sınav soruları yayımlandı... AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AÖL (Açık Lise) sınav soruları yayımlandı... AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL (Açık Lise) sınav soruları yayımlandı... AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınav soruları ve cevapları için bekleyiş 4 Temmuz Salı akşamı sona erdi. Milyonlarca öğrencinin lise öğrenimlerini tamamlamak için katılım gösterdiği Açık Lise sorularının yayımlanması ardından gözler sonuçlara çevrildi. Peki, 3. dönem AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık liseliler sınav sonucunu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesi üzerinden görüntüleyebilecek. Peki, AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınav soruları öğrencilerin erişimine açıldı. Milyonlarca öğrencinin lise öğrenimlerini tamamlamak için katılım gösterdiği AÖL sınavı, soruları ve cevapları ile Açıköğretim Lisesi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. İşte, merakla araştırılan AÖL sınav soruları ve 3. dönem cevap anahtarı

AÖL sınav soruları ve cevapları erişime açıldı. 1-2 Temmuz tarihlerinde üç oturumlu olarak gerçekleştirilen açık lise sınavının soru ve cevapları aol.meb.gov.tr/ sayfası üzerinden yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen AÖL sınavına giren adaylar şimdi sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Zorunlu veya isteğe bağlı olarak eğitimine açıköğretimde devam eden öğrenciler, 1-2 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen AÖL 3. dönem sınavlarına girdi. Sınava çalışarak istediği krediyi almak için azim gösteren öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi heyecanla beklemeye başladı. MEB'in yayımladığı takvime göre 2016-2017 eğitim öğretim yılı 3. dönem sınav sonuçları 31 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak.

AÖL SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2017 Açık lise sınav sonucunu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinde açıklanacak. Bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığı için bağlantı linki şuan aktif değil)

 

False