Sözleşmeli eş öğretmenlerin yer değiştirme şartları

Güncelleme Tarihi:

Sözleşmeli eş öğretmenlerin yer değiştirme şartları
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 18, 2023 16:01

Milli Eğitim Bakanlığı, her ikisi de sözleşmeli öğretmen olan eşlerin aile birliğine bağlı iller arası yer değiştirme başvurularının 21 Ağustos'ta başlayacağını duyurdu.

Haberin Devamı

Farklı illerde görev yapan eşlerin aile birlikteliğini sağlamak amacıyla iller arası yer değiştirme işlemleri için duyuru yayınlandı. Karar Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan sözleşmeli öğretmenler ile ilgili kanun kapsamında öğretmen kadrosuna atananlardan her ikisi de 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamayanları kapsıyor.

Öğretmenler, 21-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında duyuru ekinde yer alan dilekçeyi doldurarak yer değişikliği başvurusunda bulunabilecekler. Başvuru tarihlerinin öğretmenlerin yaz tatili dönemi içinde olması sebebiyle dilekçeler istenilen il millî eğitim müdürlüğüne verilebilecek. Belirlenen şartlara uygun olanların atamaları gerçekleştirilerek ilgililere kısa mesaj yoluyla bilgi verilecek.

Haberin Devamı

 DUYURU DETAYLARI İÇİN

https://personel.meb.gov.tr/www/yer-degistirme-islemleri-bakimdan-her-ikisi-de-sozlesmeli-personel-mevzuatina-tabi-olarak-gorev-yapan-ogretmen-eslerin-aile-birlikteligine-bagli-iller-arasi-yer-degistirme-duyurusu/icerik/14515

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!