GeriAtasözleri ve Anlamları Rüzgar Esmeyince Yaprak Oynamaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rüzgar Esmeyince Yaprak Oynamaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Rüzgar Esmeyince Yaprak Oynamaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Rüzgar Esmeyince Yaprak Oynamaz atasözünü bir çok kez kullanmışsınızdır. Kullanmadıysanız bile başkalarının kullandığını duymuşsunuzdur. Rüzgar esmeyince yaprak oynamaz atasözü ne anlama gelir? Hangi durumlarda kullanılır? Öğrenmek isterseniz hazırlamış olduğumuz tüm bilgileri ve detayları sizler için derledik.

Rüzgar Esmeyince Yaprak Oynamaz atasözünü okuyunca bir etki olmadan bir fiilin gerçekleşmeyeceği gibi bir anlamı zaten çıkarabilirsiniz. Yani cümlenin gerçek anlamına bakarsak, yaprağın hareketini rüzgarın esmesi ile kazandığını anlayabiliriz. Rüzgar esmeyince yaprak oynamaz atasözünde ise anlatılmak istenen hemen hemen benzer bir durumdur.

 Rüzgar Esmeyince Yaprak Oynamaz Atasözünün Anlamı

 Rüzgar esmeyince yaprak oynamaz atasözünde anlatılmak istenen, gerçekleşen her olayın bir sebebi vardır. Hiç bir şey sebepsiz yere kendi kendisine gerçekleşmez. Bir olayın gerçekleşebilmesi ve meydana gelebilmesi için mutlaka tetikleyici bir neden olmalıdır. Yani rüzgar esmeyince yaprak oynamaz sözü, her olayın gerçekleşmesinin belirli bir sebebe bağlı olduğunu anlatır.

 Rüzgar Esmeyince Yaprak Oynamaz Atasözünün Örnek Cümle İçinde Kullanımı

 Sana söylediklerinin sebepsiz olduğunu mu düşünüyorsun? Rüzgar esmeyince yaprak oynamaz.

False