GeriEğitim Rektörün öğrencilere doğum günü hediyesi fidan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rektörün öğrencilere doğum günü hediyesi fidan

Rektörün öğrencilere doğum günü hediyesi fidan

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, üniversitede öğrenim gören öğrenciler ile personelin doğum günlerini cep telefonlarına gönderdiği kısa mesajla kutluyor. Rektör Yıldız ayrıca, doğum günü olan kişiler adına, kampüs çevresine fidan da diktiriyor.

Göreve 2016’da gelen Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, her öğrencinin ve kurum personelinin dikili ağacı olması için çalışma başlattı. Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü ve Sivas Fidanlık Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu personel ve öğrenciler adına, doğum günleri için fidan dikimi projesi başlatıldı. Proje kapsamında, üniversite öğrencileri ile personelin cep telefonlarına, doğum günlerinde Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız adıyla ‘Doğum gününüzü kutlar, sağlık ve mutlulukla nice yıllar dilerim. Doğum gününüz anısına bir fidan dikilmiştir’ yazılı kısa mesaj gönderiliyor. Mesaj sonrası üniversitenin belirlenen çeşitli noktalarına fidan dikimi gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda, 2017’de yaklaşık 100 bin; 2018’deyse yaklaşık 80 bin fidan dikildi. Bu yıl ise 60 bin fidan dikilmesi hedefleniyor. Projede ayrıca doğum günleri dışında personel ve öğrenciler, bağış yaparak da fidan diktirebiliyor.

Cep telefonlarına gelen kısa mesaj sonrası mutluluklarını sosyal medya hesaplarından paylaşan öğrenciler ve personel, memnuniyetlerini dile getiriyor. Öğrenciler, sosyal medya hesaplarında üniversite ile Rektör Alim Yıldız’ın hesaplarını etiketleyerek, teşekkür paylaşımlarında bulunuyor.

Rektörün öğrencilere doğum günü hediyesi fidan

ÜNİVERSİTE İÇİNDE ESERLERİ OLSUN İSTİYORUZ’
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldız, uygulama hakkında şu bilgileri verdi:
"2017’de yaklaşık 100 bin; 2018’de de yaklaşık 80 bin fidan diktik. Bu sene de 60 binin üzerinde fidan dikeceğiz. Bu sadece şehir merkezinde olanlar, ilçelerdeki okullarımızda da fidan dikiyoruz. Böylece üç yıldır burada olan her bir öğrencimiz, akademisyenlerimiz ve çalışanlarımız için 3’üncü fidanlar dikildi. İnşallah gelecek yıl 4’üncü fidanları da dikeceğiz. Bu ilerleyen zamanlarda da devam edecek. Üniversitemizin boş alanlarına ve üst kısımlarına fidan dikiyoruz. Bunlar çam fidanı olmasına rağmen üniversite içerisine bu sene meyve fidanları da dikeceğiz. Öğrencilerimiz, hocalarımız ve çalışanlarımızdan zaman zaman bize geri dönüşler oluyor. Çok şaşırdıklarını ve memnun olduklarını ifade ediyorlar. Doğum günlerinde ‘Adınıza bir fidan dikilmiştir, doğum gününüzü kutluyoruz’ şeklinde mesaj gönderiyoruz. Birçoğu şaşırıyor, birçoğu da teşekkür ediyor. İnşallah bu böyle devam eder. Daha güzel şeyler yapmak istiyoruz. En azından hocalarımızın, çalışanlarımızın, öğrencilerimizin üniversite içinde bir eserleri olsun istiyoruz. Yıllar sonra geldiğinde, bir öğrencimiz mezun olduğunda, kendi dikmiş olduğu ağaçları görebilsin isteriz."

Rektörün öğrencilere doğum günü hediyesi fidan

DOĞUM GÜNÜNDE ALINABİLECEK EN GÜZEL HEDİYE’
Üniversitenin sağlık bilimleri fakültesi öğretim üyesi Dr. Uğur Tutar ise adına dikilen fidan dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyledi. Dr. Tutar, "25 Mart benim doğum günümdü. Doğum günümü ilk kutlayan rektörümüz oldu. Öyle güzel bir hediyeyle kutladı ki o anı hiçbir zaman unutmayacağım. Bir doğum gününde alınabilecek en güzel hediye bir ağaç ve o ağaç siz ölseniz dahi sizin adınıza dünyada var olmaya devam edecek. Rektörümüze ve bu projeye katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum. Çok nazik ve ince düşünülmüş güzel bir hediyeydi" dedi.

Eğitim fakültesi güzel sanatlar eğitimi bölüm başkanı olan ve 23 Mart’ta doğan Mustafa Hilmi Bulut ise "Her doğum günümde hocamızdan böyle mesaj gelmesi, adımıza ağaç dikiliyor olması ve doğum günümüzün kutlanması gurur verici. Çok teşekkür ediyorum. Sadece dikili ağacımız değil, dikili ağaçlarımız olacak. O da ayrıca mutlu ediyor. Hocamıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

25 Mart doğumlu iletişim fakültesi gazetecilik bölümü öğrencisi Ayşe Mine Eğüz de şunları söyledi:
"Doğum günümde rektör hocamdan böyle bir mesaj almak beni çok özel hissettirdi. Türkiye’nin başka bir yerinde böyle bir uygulama var mı bilmiyorum ama insanın dünyada dikili bir ağacı olduğunu bilmesi çok güzel bir his. Rektörümüze personeline, doğaya ve öğrencilerine gösterdiği sevgiden dolayı çok teşekkür ederim."

False