Profesör babalar kızlarıyla aynı okulda

Profesör babalar kızlarıyla aynı okulda

İstanbul’da özel bir üniversiteyi kazanan 2 genç kız, babalarının profesör olarak görev aldığı eğitim kurumunda eğitim görecek. Üsküdar Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü kazanan Büşra Konuk ve Cansu Çiğdem Gültekin, babaları Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Prof. Dr. Selahattin Gültekin’in çalıştığı okulda yükseköğretim alanında eğitimlerine devam edecek.

Haberin Devamı

Psikoloji Bölümünde okuyan Büşra Konuk’un babası Prof. Dr. Muhsin Konuk, kızının öğrenim gördüğü üniversitede Rektör Yardımcılığı ile Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü İngiliz Bölümü Bölüm Başkanı olarak çalışırken, Psikoloji İngilizce hazırlıkta olan Cansu Çiğdem Gültekin’in babası ise, aynı kurumun Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak görev yapıyor.
Birçok öğrencinin hayal ettiği durumu yaşayan gençler, babalarıyla aynı okulda olmaktan dolayı sevinç ve gurur yaşadıklarını belirtiyor. Baba Konuk ve Gültekin ise kızlarıyla aynı eğitim kurumu altında bulunmaktan çok mutlu olduklarını dile getiriyor. Okula geliş ve gidişlerde, ders aralarında istediklerinde babalarıyla bir araya gelebilen öğrenciler durumdan oldukça memnun olduklarını anlattı.

Birlikte geliyoruz

Haberin Devamı

Kızıyla aynı kurumda olması nedeniyle gurur yaşadığını aktaran Baba Gültekin bu konuda tecrübeli olduğunu belirterek şöyle konuştu:
“Görev yaptığım diğer üniversitede de yurt dışında Bilgisayar Mühendisliği’nde okuyan kızım yatay geçişle yanıma gelmişti. Bu bir babaya çok gurur yaşatıyor. Benim için de çocuğum için de iyi oluyor. Sabahları birlikte geliyoruz mesela. Geliyor çantasını odama bırakıp gidiyor. Yanımda olduğu için ben de onun adına güven hissediyorum. Parası bitiyor harçlık almaya geliyor yanıma. Bunlar güzel duygular.”

Kızı Cansu da durumdan memnun. Cansu Çiğdem Gültekin, ““Sabahları babamla geliyorum okula. Bu benim için çok kolaylık oluyor ve birçok avantajı var. Herhangi bir konuda ihtiyacım olması halinde babamın kapısını çalıyorum. Güzel bir duygu. Psikolojiyi iyi ki tercih ettim. Çünkü psikoloji hayatın her alanında var. Hayatı daha iyi anlıyorsunuz. Kendinizi daha iyi tanıyorsunuz. Tekrar tercih yapsam yine Psikoloji yine Üsküdar Üniversitesi derdim. Bana en uygun meslek buymuş.” diyor.

Farklı bir duygu

Kızıyla aynı okulda olmanın çok farklı bir duygu olduğunu ifade eden diğer baba Prof. Dr. Muhsin Konuk ise 30 yıldır binlerce genç yetiştirdiğini, bunlardan birinin kendi çocuğunun olmasının kendisi için gurur verici olduğunu söyledi. Sabahları kızıyla okula geldiğini belirten Prof. Dr. Konuk, kızı Büşra’nın severek Psikoloji okuduğunu anlattı. Meslek seçiminde kızına müdahale etmediğini sadece bilgilendirmelerde bulunduğunu anlatan Konuk, kızıyla aynı okulda olmanın kendisi için değişik bir duygu olduğunu vurguladı. Büşra Konuk babasıyla aynı okulda olmayı küçüklüğünden beri hep hayal ettiğini anlatarak, “Hep babamla birlikte olmak istiyordum ve bu oldu. Çok mutluyum. Benim için çok avantajı var. Kendimi daha rahat hissediyorum. Cansu ile de tanıştık ve sık görüşüyoruz. Aynı bölümdeyiz. Psikolog olmak istiyorum.” diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası: