Pandemiden etkilenen meslek gruplarına burs desteği

Güncelleme Tarihi:

Pandemiden etkilenen meslek gruplarına burs desteği
Oluşturulma Tarihi: Şubat 01, 2021 17:34

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, pandemi sürecinden etkilenen meslek gruplarına destek olmak için burs kampanyası başlattı. Tüm indirimler, kontenjanlarla sınırlı olup 30 Nisan'a kadar yapılacak kayıtlarda uygulanacak.

Haberin Devamı

Sağlık çalışanları ve sarı basın kartı sahibi medya mensuplarının çocuklarına yüzde 50 oranında; öğretmen, akademisyen ve kamu çalışanlarının çocuklarına ise yüzde 40 oranında burs imkânı tanınacak. 247 yıllık birikimin eğitim anlayışlarına yansıdığını belirten İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, şunları söyledi:
“Zorlu bir süreç olan pandeminin etkilerini hafifletmek için canla başla çalışarak herkese umut olan meslek gruplarımızın yanındayız. Sürecin kahramanlarının çocukları bizim de çocuklarımızdır.

TÜM TÜRKİYE’YE KUCAK AÇTIK
Tüm zorlu koşullarına karşın eğitim anlayışlarından ödün vermedik. Uzaktan eğitim sürecinde canlı ders ve sınavlara ek olarak satranç turnuvası gibi çevrimiçi etkinler düzenledik. Türkiye geneli çevrimiçi akademik değerlendirme sınavlarında, sadece Doğa Koleji değil, Türkiye’deki tüm öğrencilere kucak açtık.''

Haberle ilgili daha fazlası: