Özer’den müze ve sergi ziyareti

Güncelleme Tarihi:

Özer’den müze ve sergi ziyareti
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 17, 2022 17:20

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türk Tarih Müzesi ve Park alanı ile Atatürk'e Vefa Valizi sergisini ziyaret etti.

Haberin Devamı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çocuklar ve gençler başta olmak üzere herkesin Türk tarihini gezerek, görerek, dinleyerek, hissederek ve yaşayarak öğrenmeleri amacıyla Ankara Etimesgut'ta inşa edilen Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nı ziyaret etti.  Bakan Özer, öğrencilerin müzeyi gezerek ayrıntılı bir şekilde bilgi edinme imkânına sahip olacağını belirterek "Müzenin sadece Ankara'dan değil Türkiye'nin her yerinden misafirleri ağırlayan bir mekân olması için destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nda İskit döneminden başlayarak 17 Türk devleti kurucusu, Selçuklu sultanları, Osmanlı padişahları, Kurtuluş Savaşı komutanları ve Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün beş farklı heykelinin yanı sıra büyük Türk düşünürleri, bilim insanı, şair, yazar ve sanatçıları temsil eden eserleri yer alıyor.

Özer’den müze ve sergi ziyareti
ATATÜRK’E VEFA VALİZİ SERGİSİ’NE ZİYARET
Bakan Özer, daha sonra Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından 81 ilde 103 okul ile birlikte düzenlenen Atatürk'e Vefa Valizi sergisini de ziyaret etti. 

Haberin Devamı

Yaklaşık 3 bin öğrencinin Atatürk için hazırladığı eserlerle doldurduğu valiz,  ATO Meclis Salonu fuaye alanında konuklarını ağırlıyor.