Özel yetenekli öğrenciler sınavda

Güncelleme Tarihi:

Özel yetenekli öğrenciler sınavda
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 22, 2017 10:44

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı’nca düzenlenen özel yetenek sınavına katılmak için Türkiye'nin çeşitli illerinden kente gelen öğrenciler, sınav öncesi yeteneklerini okul bahçesinde sergiledi.

Haberin Devamı

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin özel yetenek sınavları 19-20 Temmuz'da yapıldı. Çeşitli illerden bu sınava katılmak için müzik aletleri ve resim tablolarıyla Güzel Sanatlar Fakültesi’nin bahçesine gelen 570 öğrencinin, sınav öncesi enstrüman çalıp şarkı söylemesi ve resim yapması güzel görüntüler oluşturdu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bulat, doğu Anadolu'dan özel yetenek sınavına katılımın önceki yıllara göre fazla olduğunu belirtti. Bulat, "Günümüzdeki gençler, geçmiş yıllara göre daha çok yetenekli. Doğu'dan genç yetenekler çoğalıyor. Sınav öncesi öğrencilerin bahçede performanslarını sergilemesi güzel görüntüler oluşturdu" dedi.

Bulat, sınava katılan 576 öğrenciden 235'inin güzel sanatlar fakültesinde öğrenim hakkı kazanacağını söyleyerek, bu kişilerden 355'inin plastik sanatlara, 155'nin müzik bilimlerine 66 kişinin de sahne sanatları yetenek sınavına girip hünerlerini sergilediğini anlattı.

Haberin Devamı

Öğrencilerin Atatürk Üniversitesi’ni beğendiklerini belirten Bulat, "Sınava katılan adaylarımız, üniversitemizin çok büyük ve gelişmiş olduğunu söylüyor. Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden Erzurum'a gelen öğrenciler, güzel sanatlar fakültesinde lisans eğitimine hak kazanmak için özel yetenek sınavına katıldı. Üniversitemiz önemli sanat ve kültür merkezi" diye konuştu.

BAKMADAN GEÇME!