YGS başvurusu için son gün

Güncelleme Tarihi:

YGS başvurusu için son gün
Oluşturulma Tarihi: Ocak 18, 2016 09:00

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, geçen yıl 62 bin 822 kişinin YGS başvurularının ücret ödemedikleri için silindiğini belirtti. ÖSYM Başkanı Demir, "YGS'ye başvuran adaylara, sınav ücretini yatırmadıkları takdirde başvurularının geçerli olmayacağı uyarısı yapıyoruz" dedi.

Haberin Devamı

Demir yaptığı açıklamada, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) internet sitesi "http://www.osym.gov.tr" adresinde yayımlanan ÖSYS Kılavuzu'na göre, 4 Ocak'ta başlayan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularının 18 Ocak’ta sona ereceğini hatırlattı.     

YGS'nin 12 Mart'ta tek oturumda yapılacağını, sınavın saat 10.00'da başlayacağını belirten Demir, öğrencilerin 09.45'e kadar alınacağı sınav binalarının, bu saatten sonra adaylara kapatılacağını söyledi. Demir, bu nedenle öğrencilerden, sınava geliş saatlerinde trafiği de göz önünde bulundurmalarını istedi.     

Ömer Demir, "İnternet aracılığıyla bireysel başvuru, 18 Ocak Çarşamba günü saat 23.59'da sona erecek. Sınav ücretini ödemek için 19 Ocak son gün olarak belirlendi. Başvuru süresi uzatılmayacak. Geçen yıl, 2016 YGS'de 62 bin 822 kişinin, ücret ödemedikleri için başvuruları silindi. Bu yıl YGS'ye başvuran adaylara, sınav ücretini yatırmadıkları takdirde başvurularının geçerli olmayacağı uyarısı yapıyoruz" dedi.

Haberin Devamı

2017 ÖSYS başvuru bilgilerinin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden kontrol edilmesi gerektiğini belirten Demir, ayrıca sınavın diğer aşamalarında gerekeceği için "aday başvuru kayıt bilgileri" dökümünün saklanmasını istedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!