GeriEğitim Online eğitim paylaşımı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Online eğitim paylaşımı

Online eğitim paylaşımı

Pandemi nedeniyle neredeyse tüm kademelerde eğitimler, yaklaşık bir yıldır uzaktan devam ediyor. Bu süreçte öğretmenler farklı deneyimler, yeni mesleki beceriler kazanarak çevrimiçi derslerini şekillendirdi. Bu doğrultuda öğretmenlerin kazandığı deneyimleri paylaşabilecekleri bir konferans düzenleniyor. Etkinlik, 13 Mart’ta çevrimiçi ortamda gerçekleşecek.

SANKO Okulları, kuruluşunun 20’nci yılı etkinlikleri kapsamında Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimde İnovasyon Derneği (EİD) işbirliği ile Eğitimde Değişim Konferansları (EDK) çatısı altında ‘Uzaktan Öğretimde Fark Yaratanlar’ konferansı düzenleyecek.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, öğretmenlerinin, bir yıldan beri devam eden COVID-19 salgını nedeniyle uzaktan gerçekleştirilen öğretim sürecindeki deneyimlerini, eğitim dünyasında sinerji oluşturmak amacıyla online düzenlenecek konferansta paylaşacaklarını söyledi. Asyalı, konuşmasına şöyle devam etti:
Konferans, bu süreçte öğretmenlerin edindiği tecrübeler, geliştirdikleri yeni mesleki beceriler ve kullandıkları yeni nesil uygulamalarla şekillenecek. SANKO Okulları bu vesileyle fark oluşturan başarılı uygulamalarını zaman ve mekândan bağımsız olarak ülkedeki bütün öğretmenlerle buluşturmayı hedefliyor. Önceki yıllarda ‘Çoklu Zekâ Eğitimi’, ‘Yükselen Gaziantep Konferansı’ gibi etkinliklerle deneyimlerini Gaziantep ve Türkiye genelindeki eğitimcilere sunduk. Bu geleneğe, bu kez çevrimiçi paylaşımlarla devam edeceğiz. 13 Mart günü saat 10.30-15.15 saatleri arasında düzenlenecek konferansın açılışını, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yavuz Samur, ‘Öğretmenlerin Pandemisi: 500 Öğretmen Görüşü’ adlı sunumuyla yapacak. Paylaşımlar; okulöncesi, ilkokul, yabancı dil, matematik, fen bilimleri, robotik, VEX, yapay zekâ, anadil, sosyal bilimler, uygulamalı dersler, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, ölçme ve değerlendirme ve genetik alanlarında 43 sunum, üç oturum halinde ve eş zamanlı 11 farklı çevrimiçi odada gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanı Danışmanı Dr. Türker Toker, ‘Eğitimde Paradigma Değişikliği ve Ölçme Değerlendirme’ konulu sunumuyla konferansın kapanış konuşmasını yapacak. Zoom platformu üzerinden online gerçekleştirilecek ve pek çok öğretmene ilham olacak paylaşım temelli konferansa katılmak isteyenler EDK kayıt sayfasından başvuru yapılabilecek.”

False