Okul için konak ve arsa bağışladılar

Okul için konak ve arsa bağışladılar

Sinop’ta işadamı iki kardeş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne okul yaptırmak üzere Boyabat İlçesi’nde bulunan babadan kalma konaklarını ve 4 bin 103 metrekarelik arsalarını bağışladı.

Haberin Devamı

İşadamı 70 yaşındaki Uygur Özay ve kardeşi 53 yaşındaki Haşim Kurtuluş Özay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, bağışta bulundu. Okul yapılması amacıyla bağışlanan 4 bin 103 metrekarelik arsaya inşa edilmesi planlanan 18 derslik ilkokula, işadamı Uygur Özay’ın, anaokulu yapılması planlanan konağa ise babaları Sıhhıye Ahmet Özay’ın adının verileceği belirtildi.
Bugün Valilik Toplantı Salonu’nda bağışla ilgili protokol imzalandı. Törende Vali Yavuz Selim Köşger, Boyabat İlçe Kaymakamı Bilal Bozdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Alpay, işadamı Uygur Özay ve kardeşi Haşim Kurtuluş Özay katıldı.
Hayırsever işadamlarına teşekkür eden Vali Yavuz Selim Köşger diğer işadamlarını memleketlerine yatırım yapma çağrısında bulundu. Köşger, “Hayırsever vatandaşlarımızın 4 bin 103 metrekarelik arsayı ve babadan kalma konaklarını Milli Eğitim camiasına bağışlaması son derece anlamlı. Kendisine, ailesine bu örnek davranışları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Sinop’a ve Boyabat’a hayırlı olsun. En kısa zamanda bağış yapılan arsada okul için çalışmalara başlayacağız. Ayrıca iki hayırsever kardeş, babaları Sıhhıye Ahmet Özay beyefendi adına onun konağını restore ederek bize teslim edecekler. Biz de Sıhhıye Ahmet Özay adına bu konağı anaokulu açacağız. Sinoplu diğer işadamlarına da memleketlerine yatırım yapmaya davet ediyoruz” dedi.
Bağış yapan işadamı Uygur Özay da “Biz böyle hayırlı bir işi memleketimizde yapabildiğimiz için son derece sevinçliyiz. Ben uzun zamandır böyle bir okul yaptırmayı düşünüyordum ve bugüne nasip oldu” diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası: