GeriEğitim Öğretmen ve öğrencilerden sağlık çalışanlarına maske
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmen ve öğrencilerden sağlık çalışanlarına maske

Öğretmen ve öğrencilerden sağlık çalışanlarına maske
Abone Olgoogle-news

Öğretmen ve öğrenciler, sağlık çalışanları için 50 adet 3D siperli maske üretti. Üretilen maskeler, Kuşadası Devlet Hastanesi’ne teslim edildi.

İSTEK Kuşadası Okulları öğretmenleri ve öğrencileri sağlık çalışanları için ‘3 Boyutlu Destek’ hareketine 3D siperli maske üretimiyle katkı sağladı. Şu ana kadar üretilen 50 maske, Kuşadası Devlet Hastanesi’ne teslim edildi. Maskelerin üretimine ve tamamlanan maskelerin hastane ve 112 acile dağıtımına devam edilecek.

Günde ortalama 10-12 maske üretebildiklerini söyleyen İSTEK Kuşadası Okulları Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mücahid Gerede, “Tasarımları doktorların ihtiyaçları doğrultusunda Hacettepe Üniversitesi doktorlarıyla işbirliği içerisinde gerçekleştiriyoruz. Tek bir merkezde tasarladığımız maskeler 3D yazıcı sahipleri tarafından üretiliyor. Baskıdan çıkan 3 boyutlu parçalara A4 asetat kağıtları ve lastik takıldıktan sonra maskeler kullanıma hazır hale geliyor’’ dedi.

İSTEK Kuşadası Okulları Kampüs Müdürü Ülkü Dernek ise, “İçinden geçtiğimiz bu olağanüstü günlerde özellikle sağlık çalışanlarına destek vermek istedik. Okulumuzun olanakları çerçevesinde bu süreçte maske üretimine devam edeceğiz” diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle