GeriEğitim Öğrencilerin heykelleri burs olacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencilerin heykelleri burs olacak

Trakya Üniversitesi (TÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yaptığı heykeller açık artırmayla satılacak. Satıştan elde edilen gelir, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs olarak dağıtılacak.

Öğrencilerin heykelleri burs olacak

Güzel sanatlar fakültesinden mezun olan öğrencilerin, öğrenimleri sırasında yaptıkları ve üniversiteye bağışladıkları çeşitli boyutlardaki heykeller, TÜ Karaağaç Yerleşkesinde açılan sergide süreli açık artırmayla satışa sunuldu. Fakültenin ana holünde sergilenen heykelleri almak isteyenler, heykelin yanındaki artırım listesine peylerini ve adlarını yazıyor. Peyler 6 Aralık Cuma gününe kadar toplanacak. En yüksek peyi veren heykelin sahibi olacak ve ‘Bir öğrenci de sen okut’ kampanyasına destek vermiş olacak.

Fakülte Dekanı Prof. Melihat Tüzün, öğrencilerin bağışladığı heykelleri eğitime katkı sunacak bir projeyle değerlendirmek istediklerini belirtti. Heykellerin satışından elde edilecek geliri, TÜ Vakfı'nın 2016'da başlattığı ‘Bir öğrenci de sen okut’ kampanyasına bağışlayacaklarını söyleyen Tüzün, "Öğrencinin eseri öğrenciye gitsin, öğrenciye mal olsun. Sanat ve eğitim nasıl iç içe olabilir diye düşünerek böyle bir sergiyi gerçekleştirdik. 6 Aralık'a kadar açık olacak sergimize Edirne halkını ve kamu kurumlarının temsilcilerini de bekliyoruz.  En yüksek teklifi veren kişilere bu eserleri sahiplendireceğiz" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle